Takduschset Scandtap Steel Pleasure 3
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Steel Pleasure 3
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Beskrivning
Övrigt
-Duschslang: 1,5 m.
-Takdusch: Ø250 mm.
-Cylindrisk handdusch.
-Justerbar duschstång: 970-1360 mm.
-150 cc.
-Justerbart övre väggfäste: CC 70-129 mm från väggen.
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
- Rekommenderas att behandla med Stainless Steel Polish efter installation så fingeravtryck, kalk, fett och andra orenheter inte får fäste. Bör göras var tredje månad.
- Undvik att rengöra med material eller rengöringsmedel som har slipande effekt.
- I kalkrika områden rekommenderas att regelbundet avlägsna kalk från taksilen och duschmunstycket med handen. Dra handen över taksilen och/eller duschmunstycket tills eventuell kalkavlagring är borta. Undvik att använda trasa/svamp eller rengöringsmedel med slipande effekt.
Dokument
Recensioner
Jättebra produkter, supernöjd hittills.
Egenskaper
| Varumärke | Scandtap |
| Färg | Amber, Black, Champagne, Classic, Original, Sand, Shadow |
| CC-mått | 150 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Höjd | 1360 mm |
| Utlopp | Uppåt |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Yta | Blank, Borstad, Halvmatt |
| Blandare | Ja |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | Pleasure |
| Typ | Takduschset |
| Duschhuvud | 250 mm |
| Längd Slang | 1,5 m |
| Montering | För inbyggnad, För vägg |
| Anslutning Vatten | G 1/2 |
| Tillverkarens Art.Nr. | 20026, 20028 |
| Termostat | Ja |


