Handdukstork Purmo Nevis NEV772
2 599 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Höjd:
772 mm
ElpatronElpatron Purmo PVEP 300 W
3 615 kr
Nevis NEV
772
2 599 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Handdukstork Purmo Nevis NEV är en minimalistisk handdukstork som är vackert kromad och ger i kombination med de tillhörande kromade väggfästena en extra glans i badrummet. De glesa rören och väggfästenas smarta placering gör att så många handdukar som möjligt ska få plats. Handdukstorken är dessutom lätt att rengöra från damm och smuts. En snygg rördragning möjliggörs tack vare Purmos etthålsventil. Handdukstorken finns att köpa i olika storlekar. Ej för VVC.
Komplettera handdukstorken med en elpatron och/eller ventil.
Komplettera handdukstorken med en elpatron och/eller ventil.
Varumärke
PURMOBeskrivning
Handdukstork Purmo Nevis NEV är en minimalistisk handdukstork som är vackert kromad och ger i kombination med de tillhörande kromade väggfästena en extra glans i badrummet. De glesa rören och väggfästenas smarta placering gör att så många handdukar som möjligt ska få plats. Handdukstorken är dessutom lätt att rengöra från damm och smuts. En snygg rördragning möjliggörs tack vare Purmos etthålsventil. Handdukstorken finns att köpa i olika storlekar. Ej för VVC.
Komplettera handdukstorken med en elpatron och/eller ventil.
Komplettera handdukstorken med en elpatron och/eller ventil.
Övrigt
CE-märkt.
Ej för VVC.
10 års garanti.
1/2” innergänga.
Driftstryck max 8 bar.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
CE-märkt.
Ej för VVC.
10 års garanti.
1/2” innergänga.
Driftstryck max 8 bar.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | PURMO |
| Art.Nr. | F35A008005000H0SCHRO |
| Färg | Krom |
| Anslutning | Vatten & El |
| Bredd | 500 mm |
| Höjd | 772 mm |
| Anslutning El | Dold |
| Djup | 30 mm |
| Serie | Nevis |
| Effekt | 300 W |
| Stickpropp | Nej |
| IP-Klassning | IPX4 |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 3,05 kg |
| Effekt | 300 kW |
| Typ | Handdukstork |
| Material | Stål |
| Yta | Blank |
| Effekt/prestanda | 300 kW |
| RSK-nr | 8730243 |
| EAN-nr | 6418569558513 |
