Handdukstork Tapwell TW750-85
Rek. pris 4 995 kr
fr.3 746 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

TW750-85
3 746 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Handdukstork Tapwell TW750-85 som är både funktionell och stilren med energisparfunktion. Värmaren kommer med enkelkrok för handduk eller badlakan.
Varumärke
TapwellBeskrivning
Handdukstork Tapwell TW750-85 som är både funktionell och stilren med energisparfunktion. Värmaren kommer med enkelkrok för handduk eller badlakan.
Formgivningen av denna handdukstork är gjord av Note Design Studio. Montering av denna handduksvärmare kan även med fördel användas i andra rum än i badrummet, exempelvis hallen.
Övrigt
- CE märkt: Ja
- Rördimenson: 18 mm
- Drift/operativ Temperatur: - 60 °C / + 200 °C
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Undvik basiska, sura kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Övrigt
- CE märkt: Ja
- Rördimenson: 18 mm
- Drift/operativ Temperatur: - 60 °C / + 200 °C
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Undvik basiska, sura kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Egenskaper
| Varumärke | Tapwell |
| Färg | Black Chrome, Borstad Nickel, Brons, Honey Gold, Koppar, Polerad Mässing |
| Anslutning | El |
| Bredd | 85 mm |
| Höjd | 750 mm |
| Anslutning Vatten | Nej |
| Djup | 61 mm |
| Serie | TW750 |
| Effekt/prestanda | 15 W |
| IP-Klassning | IP45 |
| Spänning | 220 V |
| Produkttyp | Handdukstork |
| Yta | Blank, Matt |

