



Handdukstork WesterbergsSalix Nexus 820x500Mattsvart
Nyhet
3 996 kr4 995 kr
Spara 20 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Färg: Mattsvart

Salix Nexus 820x500
Mattsvart3 996 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Westerbergs Salix är en modern handdukstork med diskret inbyggd timer och ljusindikator. Kan monteras med stickpropp eller med dold elanslutning – anlita då en behörig elektriker. IP44-klassad.
Westerbergs Salix är en nätt och elegant handdukstork som passar lika fint i det klassiska badrummet som i en modern, minimalistisk miljö. Den har en diskret inbyggd timer som gör det enkelt att spara energi i vardagen. En ljusindikator visar när handdukstorken är aktiv. Timern gör det möjligt att välja mellan kontinuerlig drift, cykelläge eller timerfunktion på 2 eller 4 timmar.
Med sin rena form och dess ribbor, blir Salix en funktionell och stilren detalj i badrummet. Den finns i flertalet färger för att kunna harmonisera med övrig badrumsinredning och skapa ett lugnt, enhetligt helhetsintryck.
Handdukstorken är IP44-klassad och kan monteras med stickpropp eller med dold elanslutning. För dold anslutning ska installation utföras av behörig elektriker. Anslutningen är anpassad för montering mot apparatdosa.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till badrummet finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs – One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulör
- Elhanddukstork
- Diskret inbyggd timer och ljusindikator
- Montering med stickpropp
- Kan monteras med dold elanslutning mot apparatdosa
- IP44-klassad
- CE-Märkning: Ja
Med sin rena form och dess ribbor, blir Salix en funktionell och stilren detalj i badrummet. Den finns i flertalet färger för att kunna harmonisera med övrig badrumsinredning och skapa ett lugnt, enhetligt helhetsintryck.
Handdukstorken är IP44-klassad och kan monteras med stickpropp eller med dold elanslutning. För dold anslutning ska installation utföras av behörig elektriker. Anslutningen är anpassad för montering mot apparatdosa.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till badrummet finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs – One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulör
- Elhanddukstork
- Diskret inbyggd timer och ljusindikator
- Montering med stickpropp
- Kan monteras med dold elanslutning mot apparatdosa
- IP44-klassad
- CE-Märkning: Ja
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
|---|---|
| Art.Nr. | 20062341 |
| Färg | Mattsvart |
| Anslutning | El |
| Bredd | 500 mm |
| Höjd | 820 mm |
| Anslutning El | El med sladd och stickpropp |
| Djup | 70 mm |
| Serie | Nexus |
| Effekt | 54 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Vikt | 17 kg |
| Yta | Matt |
| Typ | Handdukstork |
| EAN-nr | 7333231005418 |







