NH-Ventil Nordhem Manuell
FRI FRAKT
Rek. pris 2 100 kr
fr.1 640 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Manuell
1 640 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

NH-Ventil Nordhem Manuell är en ventil som gör att Nordhems handdukstorkar kan anslutas till husets centrala värmesystem. Ventilen är förinställd för 2-rörssystem men kan enkelt ändras till 1-rörssystem. Perfekt att använda när du skall byta ut ett befintligt element mot en handdukstork då rören oftast kommer från golvet med 40 mm avstånd.
Varumärke
NordhemBeskrivning
NH-Ventil Nordhem Manuell är en ventil som gör att Nordhems handdukstorkar kan anslutas till husets centrala värmesystem. Ventilen är förinställd för 2-rörssystem men kan enkelt ändras till 1-rörssystem. Perfekt att använda när du skall byta ut ett befintligt element mot en handdukstork då rören oftast kommer från golvet med 40 mm avstånd.
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Färg | Borstat Krom, Krom, Svart, Vit |
| Bredd | 141 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Längd | 430, 1000 mm |
| Serie | Manuell |
| Material | Stål |
| Produkttyp | Ventil |
