Ventil Svedbergs Ett-/TvårörKrom
Rek. pris 2 490 kr
1 465 kr
1 295 krSpara 12 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Krom

Ett-/Tvårör
Krom
1 295 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Ett- eller tvårörsventil från Svedbergs är en snyggt designad ett hålsventil för vattenburet värmesystem, ej VVC-system. Det är en manuell ventil med handratt för steglös värmereglering och ventilen är försedd med av- och påreglage. Oavsett om värmesystemet i ditt hus är ett ettrörs- eller tvårörssystem så fungerar ventilen lika bra. Ventilen levereras som två-rörsventil men kan ställas om till ett-rörs.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Ett- eller tvårörsventil från Svedbergs är en snyggt designad ett hålsventil för vattenburet värmesystem, ej VVC-system. Det är en manuell ventil med handratt för steglös värmereglering och ventilen är försedd med av- och påreglage. Oavsett om värmesystemet i ditt hus är ett ettrörs- eller tvårörssystem så fungerar ventilen lika bra. Ventilen levereras som två-rörsventil men kan ställas om till ett-rörs.
Recensioner
Abdulrazek MahmoudVerifierad köpare
för 2 månader sedanJättebra kvalité på ventilen.
Nils OVerifierad köpare
för 3 månader sedanFungerar utmärkt Fin
Roland AVerifierad köpare
för 4 år sedanJag är mycket nöjd.
Dejan RVerifierad köpare
för 4 år sedanRätt produkt kom fram i rätt tid
StaffanVerifierad köpare
för 5 år sedanBra kvallite för jag har köpt en tidigare som fungerar bra
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 29585 |
| Färg | Krom |
| Bredd | 80 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Djup | 600 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 54080 |
| Typ | Ventil |
| RSK-nr | 8757246 |
| EAN-nr | 7392533136961 |






