Toalettstol Globo Stockholm 6-LA001.BI
10 950 kr
7 665 krSpara 30 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
GummimanschettGummimanschett Purus 110/90 för Plaströr
61 kr
Stockholm 6-LA001.BI
7 665 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Toalettstol Globo Stockholm 6-LA001.BI för montage med inbyggnadsfixtur. Den är avsedd för 4,5/3-litersspolning, dold infästning och med soft close-sits i hårdplast.
Stockholm, designad av den Svenska trion Claesson, Koivisto & Rune. Trion är inspirerad av rikedomen i Svenska naturen som kännetecknas av böjda och mjuka profiler samt väldefinierade linjer. Utmaningen låg i att ändra de traditionella formerna för tvättställ och WC utan att förlora funktionaliteten som vuxit fram under många år. Resultatet är ett underbart vackert porslin som speglar Sverige väl.
Detta ingår
- Toalettstol Globo Stockholm 6-LA0012
- Mjukstängande hårdsits
OBS! Spolknapp ingår ej!
Stockholm, designad av den Svenska trion Claesson, Koivisto & Rune. Trion är inspirerad av rikedomen i Svenska naturen som kännetecknas av böjda och mjuka profiler samt väldefinierade linjer. Utmaningen låg i att ändra de traditionella formerna för tvättställ och WC utan att förlora funktionaliteten som vuxit fram under många år. Resultatet är ett underbart vackert porslin som speglar Sverige väl.
Detta ingår
- Toalettstol Globo Stockholm 6-LA0012
- Mjukstängande hårdsits
OBS! Spolknapp ingår ej!
Varumärke
GloboBeskrivning
Toalettstol Globo Stockholm 6-LA001.BI för montage med inbyggnadsfixtur. Den är avsedd för 4,5/3-litersspolning, dold infästning och med soft close-sits i hårdplast.
Stockholm, designad av den Svenska trion Claesson, Koivisto & Rune. Trion är inspirerad av rikedomen i Svenska naturen som kännetecknas av böjda och mjuka profiler samt väldefinierade linjer. Utmaningen låg i att ändra de traditionella formerna för tvättställ och WC utan att förlora funktionaliteten som vuxit fram under många år. Resultatet är ett underbart vackert porslin som speglar Sverige väl.
Detta ingår
- Toalettstol Globo Stockholm 6-LA0012
- Mjukstängande hårdsits
OBS! Spolknapp ingår ej!
Stockholm, designad av den Svenska trion Claesson, Koivisto & Rune. Trion är inspirerad av rikedomen i Svenska naturen som kännetecknas av böjda och mjuka profiler samt väldefinierade linjer. Utmaningen låg i att ändra de traditionella formerna för tvättställ och WC utan att förlora funktionaliteten som vuxit fram under många år. Resultatet är ett underbart vackert porslin som speglar Sverige väl.
Detta ingår
- Toalettstol Globo Stockholm 6-LA0012
- Mjukstängande hårdsits
OBS! Spolknapp ingår ej!
Egenskaper
| Varumärke | Globo |
| Art.Nr. | 6-LA001.BI |
| Toalettlock | Ja, Mjukstängande Hårdsits |
| Spolande | 4,5/3 l |
| Färg | Vit |
| Serie | Stockholm |
| Bredd | 370 mm |
| Höjd | 420 mm |
| Spolknapp | Nej |
| Material | Porslin |
| Djup | 580 mm |
| Vattenlås | Universal |
| Sitthöjd | 420 mm |
| Produkttyp | Golvstående |
| RSK-nr | 7789220 |
