Spolknapp Ifö Classic Gen 2
fr.1 105 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Classic Gen 2
1 105 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Varumärke
IföBeskrivning
Spolknapp Ifö Classic Gen 2 är en mekanisk spolknapp i plast med 4/2 liters dubbelspolning som är utrustad med Fresh WC. Spolknappen Ifö Classic Gen 2 finns att köpa i färgerna vit, krom och matt krom.
Passar till Ifö 98670, 98671, 98672 och 98678.
Rengöring
Gör rent ofta så uppstår aldrig rengöringsproblem. Undvik dock rengöringsmedel till spolknappen, använd här istället varmvatten och tvål samt eftertorka med trasa. Detta pga att rengöringsmedel till porslin inte är avsett för kromade detaljer/plastmaterial och kan därmed riskera spräcka spolknappen vid flitig användning.
Passar till Ifö 98670, 98671, 98672 och 98678.
Rengöring
Gör rent ofta så uppstår aldrig rengöringsproblem. Undvik dock rengöringsmedel till spolknappen, använd här istället varmvatten och tvål samt eftertorka med trasa. Detta pga att rengöringsmedel till porslin inte är avsett för kromade detaljer/plastmaterial och kan därmed riskera spräcka spolknappen vid flitig användning.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Ifö |
| Spolande | 4/2 l |
| Utförande | Mekanisk |
| Färg | Krom, Matt Krom |
| Serie | Classic |
| Bredd | 240 mm |
| Höjd | 150 mm |
| Spolknapp | Dubbelspolning |
| Material | Plast |
| Djup | 6 mm |
| Typ | Spolknapp |
