Vägghängd Toalettstol Globo Stockholm 6-LAS04
11 950 kr
8 365 krSpara 30 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
WC-FixturWC-fixtur Geberit Omega 98 cm för Inbyggnad
4 043 krSpolknappSpolknapp Geberit Sigma 20 Round Platta och knappar: Vitt, Designringar: Blankförkromad
902 kr
Stockholm 6-LAS04
8 365 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Vägghängd Toalettstol Globo Stockholm är en WC med dolt montage och är avsedd att användas med inbyggnadscistern 3/6 litersspolning. Den levereras med soft-close sits i kraftig plast. Stolen ingår i SENZABRIDA®, vilket menas att den saknar spolkant för lättare rengöring och mindre bakteriebildning. Porslinet är ytbehandlat med CERASLIDE® som motverkar bakterier och gör porslinet lättare att rengöra.
Varumärke
GloboBeskrivning
Vägghängd Toalettstol Globo Stockholm är en WC med dolt montage och är avsedd att användas med inbyggnadscistern 3/6 litersspolning. Den levereras med soft-close sits i kraftig plast. Stolen ingår i SENZABRIDA®, vilket menas att den saknar spolkant för lättare rengöring och mindre bakteriebildning. Porslinet är ytbehandlat med CERASLIDE® som motverkar bakterier och gör porslinet lättare att rengöra.
Stockholm är designad av den svenska trion Claesson, Koivisto & Rune. Trion är inspirerad av rikedomen i Svenska naturen som kännetecknas av böjda och mjuka profiler samt väldefinierade linjer. Utmaningen låg i att ändra de traditionella formerna för tvättställ och WC utan att förlora funktionaliteten som vuxit fram under många år.
Detta ingår
- Toalettstol Globo Mode 6-ME001
- Mjukstängande hårdsits
OBS! Spolknapp och inbyggnadscistern ingår ej!
Detta ingår
- Toalettstol Globo Mode 6-ME001
- Mjukstängande hårdsits
OBS! Spolknapp och inbyggnadscistern ingår ej!
Egenskaper
| Varumärke | Globo |
| Art.Nr. | 6-LAS04BI |
| Toalettlock | Ja, Mjukstängande Hårdsits |
| Färg | Vit |
| Serie | Stockholm |
| Bredd | 370 mm |
| Höjd | 350 mm |
| Material | Porslin |
| Djup | 580 mm |
| Montering | Vägghängd |
| Typ | Vägghängd |
| Väggmonterad | Ja |

