Vägghängd Toalettstol Ifö Spira 6293 RimfreeJa, Mjuksits, Spolande 4/2 L
Rek. pris 10 098 kr
5 239 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Toalettlock:
Ja, Mjuksits
Spolande:
4/2 l

Spira 6293 Rimfree
Ja, Mjuksits, Spolande 4/2 L
5 239 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Vägghängd Toalettstol Ifö Spira 6293 Rimfree är en elegant toalett med synlig cistern som är tillverkad i porslin. Toaletten saknar spolkant vilket gör att smuts och bakterier inte har någonstans att gömma sig. Detta innebär att toalettstolen blir mer lättstädad och hygienisk. Den stilrena och moderna designen gör att den passar in i de flesta badrum.
Varumärke
IföBeskrivning
Vägghängd Toalettstol Ifö Spira 6293 Rimfree är en elegant toalett med synlig cistern som är tillverkad i porslin. Toaletten saknar spolkant vilket gör att smuts och bakterier inte har någonstans att gömma sig. Detta innebär att toalettstolen blir mer lättstädad och hygienisk. Den stilrena och moderna designen gör att den passar in i de flesta badrum.
Toalettstolen har en hel cisternkåpa och separat innercistern för vattnet för att förhindra kondens och ge tystare återfyllning. Fresh WC, som ger doft och underlättar rengöringen, är standard och doseringstabletten stoppas i via spolknappen.
Komplettera med en fixtur och doseringslösning Domestos Fresh WC 5-pack.
Toalettstolen Ifö Spira är behandlad med Ifös rengöringsvänliga glasyr, Ifö Clean, och godkänd enligt Nordic Quality. Design: Knud Holscher.
Ifö Clean
Toaletten har en ytbehandling som ger porslinet en hård, jämn och slät yta. Det gör det svårare för kalk och smuts att fästa vilket förenklar rengöringen av porslinet och det ser fräschare och nyare ut under en längre tid.
Komplettera med en fixtur och doseringslösning Domestos Fresh WC 5-pack.
Toalettstolen Ifö Spira är behandlad med Ifös rengöringsvänliga glasyr, Ifö Clean, och godkänd enligt Nordic Quality. Design: Knud Holscher.
Ifö Clean
Toaletten har en ytbehandling som ger porslinet en hård, jämn och slät yta. Det gör det svårare för kalk och smuts att fästa vilket förenklar rengöringen av porslinet och det ser fräschare och nyare ut under en längre tid.
Dokument
Recensioner
Eva PVerifierad köpare
för 6 månader sedanInget att anmärka på stolen men sitsen är hård och dkär in på låren
+ Funkar
- Obehaglig sits
Per NVerifierad köpare
för 6 år sedanFin toastol, det enda som irriterade är att anslutnings-stosen ( obs vägghängd) inte har samma mått som tidigare IFÖ Cera, vilket medförde en del mekaniskt arbete med att anpassa anslutningen till utloppeet i väggen.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö |
| Art.Nr. | 629308811 |
| Toalettlock | Ja, Mjuksits |
| Spolande | 4/2 l |
| Färg | Vit |
| Serie | Spira |
| Bredd | 355 mm |
| Höjd | 765 mm |
| Spolknapp | Dubbelspolning |
| Material | Porslin |
| Sitthöjd | 460 mm |
| Ytbehandling | Ifö Clean |
| Vikt | 34 kg |
| Montering | Skruvas |
| Typ | Vägghängd |
| Djup | 700 mm |
| RSK-nr | 7819972 |
| EAN-nr | 7391515446937 |



