Tvättställ Alterna Basic
fr.939 kr
fr.751 krFrån 17 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Basic
751 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tvättställ Alterna Basic är ett enkelt porslinstvättställ för montering med konsol/bult. Konsol/bult medföljer inte.
Varumärke
AlternaBeskrivning
Tvättställ Alterna Basic är ett enkelt porslinstvättställ för montering med konsol/bult. Konsol/bult medföljer inte.
Komplettera med tvättställsblandare, bottenventil, konsol och vattenlås.
Rekommenderad längd på konsolerna
- Tvättställ 480 mm: 195 mm konsoler
- Tvättställ 525 mm: 240 mm konsoler
- Tvättställ 570 mm: 260 mm konsoler
- Tvättställ 655 mm: 350 mm konsoler
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas.
Rekommenderad längd på konsolerna
- Tvättställ 480 mm: 195 mm konsoler
- Tvättställ 525 mm: 240 mm konsoler
- Tvättställ 570 mm: 260 mm konsoler
- Tvättställ 655 mm: 350 mm konsoler
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Alterna |
| Bredd | 480, 525, 570 mm |
| Utförande | Väggmonterad |
| Djup | 375, 405, 425 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Basic |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Porslin |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 145 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Bottenventil | Nej |
| Vattenlås | Nej |
| Produkttyp | Tvättställ |
| Hål för Blandare | Ja |
| Ytbehandling | Nej |
| Väggmonterad | Ja |
