Tvättställ Duravit Luv med Hylla
fr.7 668 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Luv med Hylla
7 668 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tvättställ Duravit Luv med Hylla är ett ovanpåliggande tvättställ i serien Luv. Tvättstället är tillverkat av DuraCeram®, ett material som kan användas för att skapa mycket precisa kanter och som tillsammans med skålens ovala form ger en sällsynt klar och vacker design. Handfatet har en integrerad hylla för armatur där tvål eller andra föremål kan läggas. Den keramiska bottenventilen är pricken över i på den här eleganta serien.
Varumärke
DuravitBeskrivning
Tvättställ Duravit Luv med Hylla är ett ovanpåliggande tvättställ i serien Luv. Tvättstället är tillverkat av DuraCeram®, ett material som kan användas för att skapa mycket precisa kanter och som tillsammans med skålens ovala form ger en sällsynt klar och vacker design. Handfatet har en integrerad hylla för armatur där tvål eller andra föremål kan läggas. Den keramiska bottenventilen är pricken över i på den här eleganta serien.
Levereras med fäste och bottenventil med täcklock i porslin.
Komplettera med en tvättställsblandare, medföljer ej.
Komplettera med en tvättställsblandare, medföljer ej.
Egenskaper
| Varumärke | Duravit |
| Bredd | 420, 600, 800 mm |
| Utförande | Fristående |
| Färg | Vit |
| Serie | Luv |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Porslin |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 135 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Vattenlås | Nej |
| Typ | Tvättställ |
| Hål för Blandare | Ja |
| Vikt | 5,5, 10,3, 13,6 kg |
| Djup | 270, 400 mm |
| Väggmonterad | Nej |
| Garanti | 5 år |
