Tvättställ Duravit Luv
Rek. pris 12 088 kr
fr.8 199 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Luv
8 199 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Tvättställ Duravit Luv utan Hylla är ett ovanpåliggande tvättställ i serien Luv. Tvättstället är tillverkat av DuraCeram®, ett material som kan användas för att skapa mycket precisa kanter och som tillsammans med skålens ovala form ger en sällsynt klar och vacker design. Den keramiska bottenventilen är pricken över i:et på den här eleganta serien.
Varumärke
DuravitBeskrivning
Tvättställ Duravit Luv utan Hylla är ett ovanpåliggande tvättställ i serien Luv. Tvättstället är tillverkat av DuraCeram®, ett material som kan användas för att skapa mycket precisa kanter och som tillsammans med skålens ovala form ger en sällsynt klar och vacker design. Den keramiska bottenventilen är pricken över i:et på den här eleganta serien.
Levereras med fäste och bottenventil med täcklock i porslin.
Komplettera med en tvättställsblandare, medföljer ej.
Komplettera med en tvättställsblandare, medföljer ej.
Recensioner
Marie BVerifierad köpare
för 4 månader sedanStort och dessutom snyggt. Äntligen får vi plats att stå två bredvid varandra. Riktig lyxig känsla.
+ Snyggt och lyxigt
- Går inte att stänga vattenutflödet med en propp.
Egenskaper
| Varumärke | Duravit |
| Bredd | 600, 800 mm |
| Utförande | Fristående |
| Djup | 400 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Luv |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Porslin |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 135 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Vattenlås | Nej |
| Typ | Tvättställ |
| Hål för Blandare | Nej |
| Vikt | 9,2, 13,6 kg |
| Garanti | 5 år |
| Väggmonterad | Nej |
