Tvättställ Duravit White Tulip Vit Högblank1055x490 mm, Hål för Blandare: Ja
13 910 kr
11 128 krSpara 20 %Kampanj1 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
BottenventilBottenventil Duravit Universal Pop-up Ø 65 mm
1 140 kr
White Tulip Vit Högblank
1055x490 mm, Hål för Blandare: Ja
11 128 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tvättställ Duravit White Tulip Vit Högblank är ett stilrent tvättställ med en vit högblank yta och imponerande bredd som ger en elegant touch till ditt badrum.
Varumärke
DuravitBeskrivning
Tvättställ Duravit White Tulip Vit Högblank är ett stilrent tvättställ med en vit högblank yta och imponerande bredd som ger en elegant touch till ditt badrum.
Det centralt placerade tvättstället skapar en harmonisk design, och den integrerade armaturhålsplattformen gör det enkelt att installera din favoritkran. Bräddavloppet kombinerar stil och funktion. Armaturhålsplattformen, med plats för en centralt placerad armatur, gör det enkelt att komplettera tvättstället med din favoritkran.
Tvättställ Duravit White Tulip inkluderar en bekväm push-open bottenventil för enkel användning och underhåll. Det keramiska locket till bottenventilen är inkluderat och ger en enhetlig och sofistikerad look. Det här tvättstället är inte bara vackert på ovansidan, utan också under. Undersidan är helt glaserad, vilket inte bara förbättrar estetiken utan också bidrar till hållbarheten och kvaliteten på produkten.
Välj tvättställ med eller utan Blandarhål.
Detta tvättställ är en del av Duravit Artisan Lines – designserien som kräver en hög grad av kunskap, hantverk och maximal precision. Design av Philippe Starck.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Tvättställ Duravit White Tulip inkluderar en bekväm push-open bottenventil för enkel användning och underhåll. Det keramiska locket till bottenventilen är inkluderat och ger en enhetlig och sofistikerad look. Det här tvättstället är inte bara vackert på ovansidan, utan också under. Undersidan är helt glaserad, vilket inte bara förbättrar estetiken utan också bidrar till hållbarheten och kvaliteten på produkten.
Välj tvättställ med eller utan Blandarhål.
Detta tvättställ är en del av Duravit Artisan Lines – designserien som kräver en hög grad av kunskap, hantverk och maximal precision. Design av Philippe Starck.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Duravit |
| Art.Nr. | 2363100000K |
| Bredd | 1055 mm |
| Utförande | Väggmonterad |
| Färg | Vit |
| Serie | White Tulip |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Sanitetsporslin |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 155 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Bottenventil | Nej |
| Vattenlås | Nej |
| Typ | Tvättställ |
| Hål för Blandare | Ja |
| Ytbehandling | Sanitetsporslin |
| Djup | 490 mm |
| Väggmonterad | Ja |
| Storlek | 1055x490 mm |
| Yta | Högglans |
| Garanti | 5 år |
| EAN-nr | 4053424980027 |



















