Tvättställ Globo T-Edge OvaltBredd: 500 mm
6 450 kr
4 515 krSpara 30 %Kampanj29 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
500 mm

T-Edge Ovalt
Bredd: 500 mm
4 515 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tvättställ Globo T-Edge är ett ovalt handfat för bänkmontage utan överfyllnadsskydd med endast 6 mm godstjocklek. Avsedd för bänk- eller väggblandare.
Varumärke
GloboBeskrivning
Tvättställ Globo T-Edge är ett ovalt handfat för bänkmontage utan överfyllnadsskydd med endast 6 mm godstjocklek. Avsedd för bänk- eller väggblandare.
Denna nya blandning av keramik har utvecklats av Globo och man har använt råvaror som aldrig tidigare använts vid framställning av porslin därför har dem lyckats få ett mycket tunt porslin.
Porslinet är ytbehandlat med CERASLIDE® som motverkar bakterier och gör porslinet lättare att rengöra.
Porslinet är ytbehandlat med CERASLIDE® som motverkar bakterier och gör porslinet lättare att rengöra.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Globo |
| Art.Nr. | 6-B6O50BI |
| Bredd | 500 mm |
| Utförande | Bänkmontage |
| Färg | Vit |
| Serie | T-Edge |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Porslin |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 130 mm |
| Form | Oval |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Bottenventil | Nej |
| Vattenlås | Nej |
| Typ | Tvättställ |
| Hål för Blandare | Inga hål |
| Vikt | 6,5 kg |
| Ytbehandling | Ceraslide |
| Djup | 360 mm |
| Väggmonterad | Nej |


