



Tvättställ GloboT-Edge OvaltBredd: 550 mm
6 350 kr
30 dagars prisgaranti
Bredd
Beskrivning
Tvättställ Globo T-Edge är ett ovalt handfat för bänkmontage utan överfyllnadsskydd med endast 6 mm godstjocklek. Avsedd för bänk- eller väggblandare.
Denna nya blandning av keramik har utvecklats av Globo och man har använt råvaror som aldrig tidigare använts vid framställning av porslin därför har dem lyckats få ett mycket tunt porslin.
Porslinet är ytbehandlat med CERASLIDE® som motverkar bakterier och gör porslinet lättare att rengöra.
Porslinet är ytbehandlat med CERASLIDE® som motverkar bakterier och gör porslinet lättare att rengöra.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Globo |
|---|---|
| Art.Nr. | 6-B6R56BI |
| Bredd | 550 mm |
| Utförande | Bänkmontage |
| Djup | 380 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | T-Edge |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Porslin |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 130 mm |
| Form | Oval |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Bottenventil | Nej |
| Vattenlås | Nej |
| Typ | Tvättställ |
| Hål för Blandare | Inga hål |
| Vikt | 9,5 kg |
| Ytbehandling | Ceraslide |
| Väggmonterad | Nej |

