Tvättställ Gustavsberg Nautic 5540
fr.849 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Nautic 5540
849 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tvättställ Nautic 5540 från Gustavsberg i elliptisk utformning. Nautic-serien är framtagen framförallt för de små badrummen. Trots de små yttermåtten har de ändå generösa avställningsytor. Blandarhål till höger eller vänster samt med eller utan C+.
Varumärke
GustavsbergBeskrivning
Tvättställ Nautic 5540 från Gustavsberg i elliptisk utformning. Nautic-serien är framtagen framförallt för de små badrummen. Trots de små yttermåtten har de ändå generösa avställningsytor. Blandarhål till höger eller vänster samt med eller utan C+.
Monteras på bult dikt mot vägg. Bultutsprång från färdig vägg ska vara 50 ± 2 mm. Fästdetaljer medföljer.Blandare ingår ej.
C+ = Ceramic Plus
C+ är en smutsavstötande yta som hindrar kalk och smuts från att få fäste. C+ är även bra för miljön eftersom den gör att du klarar dig med mindre och mildare rengöringsmedel vid rengöring.
C+ = Ceramic Plus
C+ är en smutsavstötande yta som hindrar kalk och smuts från att få fäste. C+ är även bra för miljön eftersom den gör att du klarar dig med mindre och mildare rengöringsmedel vid rengöring.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Gustavsberg |
| Bredd | 400, 500 mm |
| Utförande | Veggmontert, Väggmonterad |
| Djup | 275, 380 mm |
| Färg | Hvit, Vit |
| Serie | Nautic |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Porselen, Porslin |
| Blandare | Nei, Nej |
| Höjd | 165, 175 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Bottenventil | Nei, Nej |
| Vattenlås | Nei, Nej |
| Typ | Servant, Tvättställ |
| Hål för Blandare | 1-hull, Höger, Høyre, Vänster |
| Ytbehandling | Ceramic Plus, Nej |
| Garanti | 2 år |
| Väggmonterad | Ja |



