Tvättställ Gustavsberg Nautic 5540Blandarhål till höger. Utan Ceramic Plus.
Rek. pris 1 575 kr
912 kr
849 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
400 mm
Hål för Blandare:
Höger
Ytbehandling:
Nej

Nautic 5540
Blandarhål till höger. Utan Ceramic Plus.
849 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tvättställ Nautic 5540 från Gustavsberg i elliptisk utformning. Nautic-serien är framtagen framförallt för de små badrummen. Trots de små yttermåtten har de ändå generösa avställningsytor. Blandarhål till höger eller vänster samt med eller utan C+.
Varumärke
GustavsbergBeskrivning
Tvättställ Nautic 5540 från Gustavsberg i elliptisk utformning. Nautic-serien är framtagen framförallt för de små badrummen. Trots de små yttermåtten har de ändå generösa avställningsytor. Blandarhål till höger eller vänster samt med eller utan C+.
Monteras på bult dikt mot vägg. Bultutsprång från färdig vägg ska vara 50 ± 2 mm. Fästdetaljer medföljer.Blandare ingår ej.
C+ = Ceramic Plus
C+ är en smutsavstötande yta som hindrar kalk och smuts från att få fäste. C+ är även bra för miljön eftersom den gör att du klarar dig med mindre och mildare rengöringsmedel vid rengöring.
C+ = Ceramic Plus
C+ är en smutsavstötande yta som hindrar kalk och smuts från att få fäste. C+ är även bra för miljön eftersom den gör att du klarar dig med mindre och mildare rengöringsmedel vid rengöring.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Gustavsberg |
| Art.Nr. | 55409R01 |
| Bredd | 400 mm |
| Utförande | Väggmonterad |
| Djup | 275 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Nautic |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Porslin |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 175 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Bottenventil | Nej |
| Vattenlås | Nej |
| Produkttyp | Tvättställ |
| Hål för Blandare | Höger |
| Ytbehandling | Nej |
| Garanti | 2 år |
| Väggmonterad | Ja |
| RSK-nr | 7455050 |
| EAN-nr | 4047289973362 |



