






Tvättställ IföVinta Asymmetriskt Rektangulär 400 mmKranhål Vänster
Rek. pris 1 550 kr
!
1 240 kr1 462 kr
Spara 15 %
Kampanj
44 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Hål för Blandare
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Vinta Asymmetriskt Rektangulär 400 mm
Kranhål Vänster1 240 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Tvättställ Ifö Vinta Asymmetriskt Rektangulär är ett handfat med en bakre avställningsyta. Tvättstället har ett förborrat hål för kran och det monteras med bultar för väggmontering. Tvättstället är behandlat med Ifö Clean, ifös rengöringsvänliga glasyr. Infästningsmaterial ingår.
Ifö Clean
Ytbehandling som ger porslinet en hård, jämn och slät yta. Gör det svårare för kalk och smuts att fästa. Förenklar rengöringen av porslinet och det ser fräschare och nyare ut under en längre tid.
Rengöring
Vid rengöring så kan en mjuk och ren trasa användas. Tvålvatten eller flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmeddel får användas.
Bra att veta
Levereras utan bottenventil, vattenlås och tvättställsblandare.
Ytbehandling som ger porslinet en hård, jämn och slät yta. Gör det svårare för kalk och smuts att fästa. Förenklar rengöringen av porslinet och det ser fräschare och nyare ut under en längre tid.
Rengöring
Vid rengöring så kan en mjuk och ren trasa användas. Tvålvatten eller flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmeddel får användas.
Bra att veta
Levereras utan bottenventil, vattenlås och tvättställsblandare.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö |
|---|---|
| Art.Nr. | 502.419.00.1 |
| Bredd | 400 mm |
| Utförande | Väggmonterad |
| Djup | 280 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Vinta |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Porslin |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 160 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Bottenventil | Nej |
| Vattenlås | Nej |
| Typ | Fristående |
| Hål för Blandare | Ja, 1-hål till vänster |
| Vikt | 6,5 kg |
| Ytbehandling | Ifö Clean |
| Väggmonterad | Ja |
| RSK-nr | 7781040 |
| EAN-nr | 4025410607935 |
