Tvättställ Kaldewei Puro för Inbyggnad
fr.5 495 kr
fr.4 396 krSpara 20 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Puro för Inbyggnad
4 396 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tvättställ Kaldewei Puro för toppmontage kan monteras delvis infällt i bänkskiva. Tillverkat av det det slitstarka materialet emaljerad stål som är enklare att rengöra och mer hållbart än porslin. Utöver de tekniska fördelarna kan emaljerad stål formas tvärare än porslin med bibehållen styrka - Puro handfatet har snygga tvära ytterhörn.
Varumärke
KaldeweiBeskrivning
Tvättställ Kaldewei Puro för toppmontage kan monteras delvis infällt i bänkskiva. Tillverkat av det det slitstarka materialet emaljerad stål som är enklare att rengöra och mer hållbart än porslin. Utöver de tekniska fördelarna kan emaljerad stål formas tvärare än porslin med bibehållen styrka - Puro handfatet har snygga tvära ytterhörn.
Tvättstället levereras i standardutförande med ett centralt placerat blandarhål. Tvättstället är fabriksmonterat med ljudabsorberingsplattor som ger ett behagligt mjukt ljud. Tillverkat i Tyskland med 30 års emaljgaranti.
Egenskaper
| Varumärke | Kaldewei |
| Bredd | 460, 600, 900 mm |
| Utförande | Inbyggnad |
| Djup | 460 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Puro |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Emaljerad Stål |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 115, 125 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Bottenventil | Ja |
| Vattenlås | Nej |
| Typ | Tvättställ |
| Hål för Blandare | Ja |
| Ytbehandling | Easy Clean Finish |
| Väggmonterad | Nej |

