Tvättställ Kaldewei Silenio FriståendeBredd: 600 mm
8 795 kr
7 036 krSpara 20 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Bredd:
600 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Silenio Fristående
Bredd: 600 mm
7 036 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tvättställ Kaldewei Silenio Fristående är ett toppmonterat tvättställ som kan placeras fristående på exempelvis bänkskiva. Tillverkat av det slitstarka materialet emaljerad stål som är enklare att rengöra och mer hållbart än porslin. Tvättställ Kaldewei Silenio finns även för inbyggnad.
Varumärke
KaldeweiBeskrivning
Tvättställ Kaldewei Silenio Fristående är ett toppmonterat tvättställ som kan placeras fristående på exempelvis bänkskiva. Tillverkat av det slitstarka materialet emaljerad stål som är enklare att rengöra och mer hållbart än porslin. Tvättställ Kaldewei Silenio finns även för inbyggnad.
Utöver de tekniska fördelarna kan emaljerad stål formas tvärare än porslin med bibehållen styrka - Silenio handfatet har snygga tvära ytterhörn. Handfatet levereras i standardutförande med ett centralt placerat blandarhål. Tvättstället är fabriksmonterat med ljudabsorberingsplattor som ger ett behagligt mjukt ljud. Tillverkat i Tyskland med 30 års emaljgaranti.
Egenskaper
| Varumärke | Kaldewei |
| Art.Nr. | 3042 |
| Bredd | 600 mm |
| Utförande | Fristående |
| Djup | 460 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Silenio |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Emaljerad Stål |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 123 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Bottenventil | Nej |
| Vattenlås | Nej |
| Typ | Tvättställ |
| Hål för Blandare | Ja |
| Ytbehandling | Nej |
| Väggmonterad | Nej |


