Tvättställ Westerbergs Hav
fr.3 040 kr
fr.2 128 krSpara 30 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Hav
2 128 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tvättställ Westerbergs Hav i porslin har en unik form som harmoniserar fint med tvättställsskåpets strikta linjer. På båda sidor finns det avställningsytor. Passar bra till tvättställsskåp "Jord" och "Himmel". Välj bredd som passar till ditt tvättställsskåp.
OBS! Komplettera med blandare och bottenventil, ingår ej men finns att köpa som tillval.
OBS! Komplettera med blandare och bottenventil, ingår ej men finns att köpa som tillval.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Tvättställ Westerbergs Hav i porslin har en unik form som harmoniserar fint med tvättställsskåpets strikta linjer. På båda sidor finns det avställningsytor. Passar bra till tvättställsskåp "Jord" och "Himmel". Välj bredd som passar till ditt tvättställsskåp.
OBS! Komplettera med blandare och bottenventil, ingår ej men finns att köpa som tillval.
OBS! Komplettera med blandare och bottenventil, ingår ej men finns att köpa som tillval.
Skötselråd
För daglig rengöring använd en fuktig trasa och eventuellt rengöringsmedel. Ättiks- och vinsyra tar bort missfärgningar. Metall kan orsaka linjer på handfatet/toaletten. Dessa linjer kan avlägsnas med keramiskt suddgummi, som finns att köpa hos vvs-handlare. Utsätt inte tvättstället/toaletten för vatten med en högre temperatur än 60°C eller snabba temperaturväxlingar.
För daglig rengöring använd en fuktig trasa och eventuellt rengöringsmedel. Ättiks- och vinsyra tar bort missfärgningar. Metall kan orsaka linjer på handfatet/toaletten. Dessa linjer kan avlägsnas med keramiskt suddgummi, som finns att köpa hos vvs-handlare. Utsätt inte tvättstället/toaletten för vatten med en högre temperatur än 60°C eller snabba temperaturväxlingar.
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Bredd | 610, 805, 905, 1005, 1205 mm |
| Utförande | Inbyggnad |
| Djup | 460 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Hav |
| Tvättställ | Dubbel, Enkel |
| Material | Porslin |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 165 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Bottenventil | Nej |
| Vattenlås | Nej |
| Produkttyp | Tvättställ |
| Hål för Blandare | Ja |
| Ytbehandling | Glaserad |
| Väggmonterad | Nej |

