Tvättställ Westerbergs Sjö
fr.3 040 kr
fr.2 128 krSpara 30 %Kampanj2 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Sjö
2 128 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tvättställ Westerbergs Sjö är ett tunt, rymligt tvättställ i porslin med praktiska avställningsytor. Passar bra till tvättställsskåp "Jord" och "Himmel". Välj bredd som passar till ditt tvättställsskåp.
OBS! Komplettera med blandare och bottenventil, ingår ej men finns att köpa som tillval.
OBS! Komplettera med blandare och bottenventil, ingår ej men finns att köpa som tillval.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Tvättställ Westerbergs Sjö är ett tunt, rymligt tvättställ i porslin med praktiska avställningsytor. Passar bra till tvättställsskåp "Jord" och "Himmel". Välj bredd som passar till ditt tvättställsskåp.
OBS! Komplettera med blandare och bottenventil, ingår ej men finns att köpa som tillval.
OBS! Komplettera med blandare och bottenventil, ingår ej men finns att köpa som tillval.
Skötselråd
För daglig rengöring använd en fuktig trasa och eventuellt rengöringsmedel. Ättiks- och vinsyra tar bort missfärgningar. Metall kan orsaka linjer på handfatet/toaletten. Dessa linjer kan avlägsnas med keramiskt suddgummi, som finns att köpa hos vvs-handlare. Utsätt inte tvättstället/toaletten för vatten med en högre temperatur än 60°C eller snabba temperaturväxlingar
För daglig rengöring använd en fuktig trasa och eventuellt rengöringsmedel. Ättiks- och vinsyra tar bort missfärgningar. Metall kan orsaka linjer på handfatet/toaletten. Dessa linjer kan avlägsnas med keramiskt suddgummi, som finns att köpa hos vvs-handlare. Utsätt inte tvättstället/toaletten för vatten med en högre temperatur än 60°C eller snabba temperaturväxlingar
Recensioner
DaliaVerifierad köpare
för 2 månader sedanMycket bra kvalitet
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Bredd | 610, 810, 1010, 1210 mm |
| Utförande | Inbyggnad |
| Färg | Vit |
| Serie | Sjö |
| Tvättställ | Dubbel, Enkel |
| Material | Porslin |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 175 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Bottenventil | Nej |
| Vattenlås | Nej |
| Typ | Tvättställ |
| Hål för Blandare | Ja |
| Ytbehandling | Glaserad |
| Djup | 460 mm |
| Väggmonterad | Nej |

