Tvättställ Burlington Edwardian med Piedestal 800 mmEtt blandarhål
9 990 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Hål för Blandare:
Ett hål
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Edwardian med Piedestal 800 mm
Ett blandarhål
9 990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 69 kr

Handfat Burlington Edwardian med piedestal är ett rymligt och stort tvättställ. Handfatet har en klassisk brittisk stil och passar utmärkt till ett klassiskt badrum. Piedestal i samma klassiska stil tillkommer vilket även döljer vattenanslutning och gör badrummet mer dekorativt.
Varumärke
BurlingtonBeskrivning
Handfat Burlington Edwardian med piedestal är ett rymligt och stort tvättställ. Handfatet har en klassisk brittisk stil och passar utmärkt till ett klassiskt badrum. Piedestal i samma klassiska stil tillkommer vilket även döljer vattenanslutning och gör badrummet mer dekorativt.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Egenskaper
| Varumärke | Burlington |
| Art.Nr. | B18+P6_1TH |
| Bredd | 800 mm |
| Utförande | Fristående |
| Djup | 510 mm |
| Färg | Vit |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Eldfast lera |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 900 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Bottenventil | Nej |
| Vattenlås | Nej |
| Typ | Tvättställ |
| Hål för Blandare | Ett hål |
| Väggmonterad | Nej |
