Tvättställsblandare INR by Scandtap Voyage HögBorstad Rostfri
4 190 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Borstad Rostfri
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

by Scandtap Voyage Hög
Borstad Rostfri
4 190 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 69 kr

En minimalistisk och exklusiv tvättställsblandare som är tillverkad helt i rostfritt stål och därmed fritt från tungmetaller, som till exempel bly. Produkten är 100% återvinningsbar och innehåller inga ämnen som är skadliga för vare sig naturen eller människan. Rostfritt stål är dessutom det bästa valet utifrån hygienperspektiv.
Varumärke
INRBeskrivning
En minimalistisk och exklusiv tvättställsblandare som är tillverkad helt i rostfritt stål och därmed fritt från tungmetaller, som till exempel bly. Produkten är 100% återvinningsbar och innehåller inga ämnen som är skadliga för vare sig naturen eller människan. Rostfritt stål är dessutom det bästa valet utifrån hygienperspektiv.
Infärgningen till varianterna Brushed Brass, Brushed Bronze och Matte Black sker via PVD-teknik vilket gör ytan många gånger starkare än till exempel krom och vanlig lackering. De ofärgade varianterna Brushed Stainless och Polished, med borstad respektive handpolerad yta, kommer i sin naturliga kulör som är något varmare än traditionella mässingsblandare med kromad yta – och betydligt tåligare.Matcha med bottenventil i samma finish.
Egenskaper
| Varumärke | INR |
| Art.Nr. | 80001116 |
| Färg | Borstad Rostfri |
| Serie | Voyage |
| Material | Mässing |
| Höjd | 279 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Typ | Tvättställsblandare |
| Yta | Blank |
| Svängbar Pip | Nej |
| Piputsprång | 125 mm |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| EAN-nr | 7392102912729 |
