Vattenlåssats Purus Design S-böj G32xØ40 Krom
Rek. pris 908 kr
630 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Design S-böj G32xØ40 Krom
630 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Vattenlåssats S-böj i kromad plast för anslutning i golv, med utloppsrör Ø40 mm och designpungvattenlås G32. Vattenlåssatsen möjliggör installation i golv rakt under bottenventil samt 320 mm sidan om centrum. Levereras komplett med golvhuv. Du får kapbara rör, teleskoprör som går att justera för perfekt avstånd till tvättstället, ett vattenlås som är delbart för enkel rengöring samt en kromad yta som ser bra ut vid synlig installation.
Varumärke
PurusBeskrivning
Vattenlåssats S-böj i kromad plast för anslutning i golv, med utloppsrör Ø40 mm och designpungvattenlås G32. Vattenlåssatsen möjliggör installation i golv rakt under bottenventil samt 320 mm sidan om centrum. Levereras komplett med golvhuv. Du får kapbara rör, teleskoprör som går att justera för perfekt avstånd till tvättstället, ett vattenlås som är delbart för enkel rengöring samt en kromad yta som ser bra ut vid synlig installation.
Recensioner
Erik WVerifierad köpare
för 2 år sedanVerkar bra. Droppar ej.
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
| Art.Nr. | 8075422 |
| Bredd | 395 mm |
| Utförande | Med S-Böj och huv |
| Färg | Krom |
| Material | PP/ABS |
| Höjd | 94 mm |
| Typ | Vattenlåssats |
| Vikt | 0,35 kg |
| Djup | 715 mm |
| Passar till | För tvättställ, golvanslutning |
| Anslutning | G32xØ40 mm |
| Yta | Förkromad |
| Standard | SS-EN274 |
| RSK-nr | 8075422 |
| EAN-nr | 7391543527639 |

