Bastufönster Tylö 6L 506x1781 mm
Rek. pris 5 155 kr
fr.4 486 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

6L 506x1781 mm
4 486 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Bastufönster Tylö 6L 506x1781 mm är ett elegant bastufönster som skapar rymd i din bastu. Som världens ledande bastutillverkare erbjuder Tylö potentialen att skapa din drömbastu. Genom att öppna upp bastun med ett glasparti ökar känslan av utrymme och ljusmängden ökar välbefinnandet. Eftersom tillverkningen sker i Tylös fabriker klarar fönstret alla tuffa krav på säkerhet. Detta fönster är tillverkat av 6 mm säkerhetsglas med en träram.
Varumärke
TylöBeskrivning
Bastufönster Tylö 6L 506x1781 mm är ett elegant bastufönster som skapar rymd i din bastu. Som världens ledande bastutillverkare erbjuder Tylö potentialen att skapa din drömbastu. Genom att öppna upp bastun med ett glasparti ökar känslan av utrymme och ljusmängden ökar välbefinnandet. Eftersom tillverkningen sker i Tylös fabriker klarar fönstret alla tuffa krav på säkerhet. Detta fönster är tillverkat av 6 mm säkerhetsglas med en träram.
Detta fönster finns att köpa i olika utföranden. Varianterna med ventilationshål har en värmeplåt och har ventilationshål inbyggt i glaset.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Tylö |
| Utförande | Med Ventilationshål, Utan Ventilationshål |
| Bredd | 506 mm |
| Höjd | 1781 mm |
| Glastyp | Bronsglas, Klarglas |
| Typ | Bastufönster |
| Djup | 92 mm |
| Material | Asp, Gran |
