Bastuugn Harvia Vedeldad 20 Pro Med VattenvärmareVattenbehållare Vänster
7 483 kr
7 370 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Utförande:
Vattenbehållare Vänster
BastustenBastusten Harvia AC3020 20 KG
155 kr
Vedeldad 20 Pro Med Vattenvärmare
Vattenbehållare Vänster
7 370 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Bastuugn Harvia Vedeldad 20 Pro är ett populärt val– tack vare sin praktiska natur. Du kan välja om du vill ha den fasta lättanvända vattenbehållaren som rymmer 30 liter placerad till höger eller vänster av ugnen. Pro-modellen har ett grafitsvart ytterhölje, rostfritt stål på framsidan och en stilig glaslucka som låter bastufolket beundra eldens lugnande flammor. Tack vare bastuugnens stora stenvolym är badet så mjukt och mäktigt som en stuggäst bara kan önska sig. Bekanta dig med modellen och anslut dig till de professionella bastubadarnas gäng. Det 10 millimeter massiva locket på eldstaden ger ugnen garanterad hållbarhet. Bastuugnen har ett stort stenmagasin och grill är av rostfritt stål. Ugnen är försedd med ställbara ben. Harvia bastuugnarnas eldstad och rökkanaler är designade så att bastun värms upp snabbt och rent. Bastuugnarna uppfyller CE-märkningskraven. Rekommenderad storlek på bastun 8–20 m3. Maximala mängden stenar 40 kg.
Varumärke
HarviaBeskrivning
Bastuugn Harvia Vedeldad 20 Pro är ett populärt val– tack vare sin praktiska natur. Du kan välja om du vill ha den fasta lättanvända vattenbehållaren som rymmer 30 liter placerad till höger eller vänster av ugnen. Pro-modellen har ett grafitsvart ytterhölje, rostfritt stål på framsidan och en stilig glaslucka som låter bastufolket beundra eldens lugnande flammor. Tack vare bastuugnens stora stenvolym är badet så mjukt och mäktigt som en stuggäst bara kan önska sig. Bekanta dig med modellen och anslut dig till de professionella bastubadarnas gäng. Det 10 millimeter massiva locket på eldstaden ger ugnen garanterad hållbarhet. Bastuugnen har ett stort stenmagasin och grill är av rostfritt stål. Ugnen är försedd med ställbara ben. Harvia bastuugnarnas eldstad och rökkanaler är designade så att bastun värms upp snabbt och rent. Bastuugnarna uppfyller CE-märkningskraven. Rekommenderad storlek på bastun 8–20 m3. Maximala mängden stenar 40 kg.
Obs! Bastustenar ingår ej, finns att köpa som tillval. Detta aggregat rymmer en stenmängd på 40 kg.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Harvia |
| Art.Nr. | WKPR20LSM |
| Utförande | Vattenbehållare Vänster |
| Bredd | 580 mm |
| Djup | 510 mm |
| Höjd | 760 mm |
| Effekt | 24100 kW |
| Bastuvolym | 8-20 m3 |
| Färg | Svart |
| Min Höjd | 2060 mm |
| Vikt | 61,5 kg |
| Serie | Pro |
| Typ | Vedeldad |
| Effekt/prestanda | 24100 kW |
| EAN-nr | 6410082666850 |
