Förlängning Harvia för Stålskorsten 500 mm
1 957 kr
1 835 krSänkt pris!Spara 122 kr
30 dagars prisgaranti

för Stålskorsten 500 mm
1 835 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Förlängning Harvia 500 mm för Stålskorsten är tillverkad i rostfritt stål och kan användas för en enkel förlängning av Harvia stålskosten. Tack vare den geniala anslutningsmetoden skruvas förlängningarna fast vid varandra och även rökrören låses fast vid varandra tack vare skårorna i rören. Detta förhindrar att delarna rör på sig till följd av temperaturförändringarna. Inomhus kan skorstenen monteras på en höjd på upp till 3 m utan stöd. Utomhus är motsvarande höjd 2 m. Välj Harvia-kvalitet som finslipats till max.
Varumärke
HarviaBeskrivning
Förlängning Harvia 500 mm för Stålskorsten är tillverkad i rostfritt stål och kan användas för en enkel förlängning av Harvia stålskosten. Tack vare den geniala anslutningsmetoden skruvas förlängningarna fast vid varandra och även rökrören låses fast vid varandra tack vare skårorna i rören. Detta förhindrar att delarna rör på sig till följd av temperaturförändringarna. Inomhus kan skorstenen monteras på en höjd på upp till 3 m utan stöd. Utomhus är motsvarande höjd 2 m. Välj Harvia-kvalitet som finslipats till max.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Harvia |
| Art.Nr. | WHP500 |
| Bredd | 220 mm |
| Höjd | 500 mm |
| Färg | Nickel |
| Vikt | 3,45 kg |
| Typ | Förlängning |
| Djup | 220 mm |
| EAN-nr | 6417659002776 |
