Skaldjursknäckare Sagaform Sivan
179 kr
30 dagars prisgaranti

Sivan
179 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Det godaste finns alltid noga gömt, och det är därför som Sivan knäckare är en av de viktigaste detaljerna när man äter skaldjur. Sivan knäckare är stilren med diskret design av två kräftklor. Den har ett praktiskt grepp och är tillverkad i rostfritt stål. När skaldjurssäsongen är förbi passar Sivan knäckare lika bra till julens nötter. Sivan är ett hållbart svenskt original som bör finnas i allas kökslådor.
Varumärke
SagaformBeskrivning
Det godaste finns alltid noga gömt, och det är därför som Sivan knäckare är en av de viktigaste detaljerna när man äter skaldjur. Sivan knäckare är stilren med diskret design av två kräftklor. Den har ett praktiskt grepp och är tillverkad i rostfritt stål. När skaldjurssäsongen är förbi passar Sivan knäckare lika bra till julens nötter. Sivan är ett hållbart svenskt original som bör finnas i allas kökslådor.
Egenskaper
| Varumärke | Sagaform |
| Art.Nr. | 577678-01 |
| Färg | Silver |
| Bredd | 55 mm |
| Höjd | 10 mm |
| Längd | 135 mm |
| Serie | Sivan |
| Typ | Serveringsbestick |
| Material | Zinklegering |
| Tillverkarens Art.Nr. | 5018408 |
| EAN-nr | 7394150184080 |
