Ugnsform Sagaform Flora Mini 2-PackVit
299 kr
269 krSpara 10 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit

Flora Mini 2-Pack
Vit
269 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Flora ugnsform mini är den minsta formen i floraserien och likt sina syskon är den gjord av tåligt stengods och smyckad med Sagaforms karakteristiska rand. Ugnsformen är rektangulär med rundade hörn och i en storlek som passar perfekt för att servera en eller två personer. Kan användas i ugn upp till 240 grader och tål maskindisk. En perfekt present till någon som redan har allt.
Varumärke
SagaformBeskrivning
Flora ugnsform mini är den minsta formen i floraserien och likt sina syskon är den gjord av tåligt stengods och smyckad med Sagaforms karakteristiska rand. Ugnsformen är rektangulär med rundade hörn och i en storlek som passar perfekt för att servera en eller två personer. Kan användas i ugn upp till 240 grader och tål maskindisk. En perfekt present till någon som redan har allt.
Egenskaper
| Varumärke | Sagaform |
| Art.Nr. | 567229-01 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 90 mm |
| Höjd | 45 mm |
| Längd | 125 mm |
| Serie | Flora |
| Typ | Ugnsform |
| Tillverkarens Art.Nr. | 5018355 |
| Tål Diskmaskin | Ja |
| Material | Stengods |
| EAN-nr | 7394150183557 |

