Diskho Lavabo Juna 57
Nyhet

Juna 57
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Beskrivning
Diskbänken har en nästan 50 cm bred handfat, en elegant designad kant och med ett integrerat kranhål som gör att diskhon nästan smälter in i omgivningen.Hållbart framställt av regionala råvaror, 100 % naturprodukt bestående av lera och glasvaror.
Materialet och tillverkningsmetoden gör att diskhon är antibakteriell. Diskbänken är resistent mot repor, men krukor och porslin lämnar spår av användning i diskhon.Keramiska diskhoar är syrabeständiga, men vissa sura produkter (som blåbärsjuice) bör snabbt tas bort med ljummet vatten och diskhon torkas av med en torr trasa.
Diskbänken levereras med standard bottenventil i olika färger. Välj mellan krom, PVD mässing eller PVD koppar.
PVD står för Physical Vapor Deposition och är en tryckpåförd ytbehandling som ger en hållbar yta.
Egenskaper
| Varumärke | Lavabo |
| Färg | Vit/Koppar, Vit/Krom, Vit/Mässing |
| Material | Keramik |
| Längd | 510 mm |
| Montering | Infällnad |
| Bredd | 575 mm |
| Minsta skåpsbredd | 600 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Serie | Juna |
| Typ | Diskho |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 11350DK, 11350K, 11350M |
