Diskho Nordic Tech Radius 80 K X Nickel - Rostfritt Stål för Kök & Tvättstuga
9 745 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Radius 80 K X Nickel - Rostfritt Stål för Kök & Tvättstuga
9 745 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Diskho Radius 80 K X Nickel från Nordic Tech är en kombination av två disklådor på 340 mm i kraftig 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta för 800 mm skåp. Radius 80 K X Nickel levereras komplett med vattenlås, korgventil och bräddavloppsanslutning. Mellanväggen i diskhon är halvhög. Radius har en invändig radie på 10 mm och kan installeras på alla förekommande sätt som inbyggnad, undermontering, underlimning, isvetsning och planlimning.
Varumärke
Nordic TechBeskrivning
Diskho Radius 80 K X Nickel från Nordic Tech är en kombination av två disklådor på 340 mm i kraftig 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta för 800 mm skåp. Radius 80 K X Nickel levereras komplett med vattenlås, korgventil och bräddavloppsanslutning. Mellanväggen i diskhon är halvhög. Radius har en invändig radie på 10 mm och kan installeras på alla förekommande sätt som inbyggnad, undermontering, underlimning, isvetsning och planlimning.
Mått:
Yttermått: 745x440 mm
Innermått: 340/340x400 mm
Djup: 160 mm
Invändig hörnradie: 10 mm
Materialtjocklek: 1,2 mm
Yttermått: 745x440 mm
Innermått: 340/340x400 mm
Djup: 160 mm
Invändig hörnradie: 10 mm
Materialtjocklek: 1,2 mm
Dokument
Recensioner
Amanda Verifierad köpare
för 1 månad sedanProdukten som förväntat
Göran HVerifierad köpare
för 1 år sedanSnygg, bra kvalitet och mycket prissvärd
Carl AVerifierad köpare
för 1 år sedanDiskhon är fint utformad men kanten är känslig. Bra kvalitet, flexibelt avloppssystem. Kanten runt diskhon är känslig för deformation, även om det inte syns utanpå kartongen. Bättre emballage behövs.
Egenskaper
| Varumärke | Nordic Tech |
| Art.Nr. | Radius80KXNICKEL |
| Färg | Rostfri |
| Modell | Centrerad |
| Material | Rostfritt stål |
| Montering | Infällnad/Isvetsning/Planlimning/Underlimning/Undermontering |
| Bredd | 745 mm |
| Minsta skåpsbredd | 800 mm |
| Djup | 440 mm |
| Tjocklek | 12 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Vändbar | Nej |
| Diskho | Dubbel |
| Serie | Radius |
| Låddjup | 160 mm |
| Typ | Diskho |
| EAN-nr | 7350026784068 |


