Diskho Nordic Tech Titan 530 X med Köksblandare Steel Accent D
fr.19 375 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Titan 530 X med Köksblandare Steel Accent D
19 375 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Disklåda Nordic Tech Titan 530 X med Köksblandare Steel Accent D är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta för min 600 mm skåp i kombination med en stilren köksblandare från Scandtap.
Varumärke
Nordic TechBeskrivning
Disklåda Nordic Tech Titan 530 X med Köksblandare Steel Accent D är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta för min 600 mm skåp i kombination med en stilren köksblandare från Scandtap.
Titan 530 X levereras komplett med korgventil och vattenlås. Titan har en invändig radie på 20 mm och kan installeras på alla förekommande sätt som inbyggnad, undermontering, underlimning och planlimning.
Mått Diskho
- Yttermått: 570x440 mm
- Innermått: 530x400 mm
Köksblandare Scandtap Steel Accent D är tillverkad i rostfritt stål och är en ettgreppsblandare med diskmaskinsavstängning och joystickgrepp samt hög samt utdragbar pip som underlättar arbetet i köket. Med cylindriska former samt elegant och modern design så passar den in i de flesta kök. Neoperl anslutningsslang med 10 mm slät ända. Insats från Kerox. Testad och typgodkänd av SINTEF.
Mått Köksblandare
- Höjd: 425 mm
- Piputsprång: 200 mm
- Anslutning vatten: Ø10 mm
- Svängbar pip
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Mått Diskho
- Yttermått: 570x440 mm
- Innermått: 530x400 mm
Köksblandare Scandtap Steel Accent D är tillverkad i rostfritt stål och är en ettgreppsblandare med diskmaskinsavstängning och joystickgrepp samt hög samt utdragbar pip som underlättar arbetet i köket. Med cylindriska former samt elegant och modern design så passar den in i de flesta kök. Neoperl anslutningsslang med 10 mm slät ända. Insats från Kerox. Testad och typgodkänd av SINTEF.
Mått Köksblandare
- Höjd: 425 mm
- Piputsprång: 200 mm
- Anslutning vatten: Ø10 mm
- Svängbar pip
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordic Tech |
| Färg | Brons, Champagne, Svart |
| Modell | Centrerad |
| Material | Rostfritt stål |
| Montering | Infällnad/Planlimning/Underlimning/Undermontering |
| Bredd | 570 mm |
| Minsta skåpsbredd | 600 mm |
| Djup | 440 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Tjocklek | 1,2 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Vändbar | Nej |
| Diskho | Enkel |
| Serie | Titan |
| Diskmaskinsavstängning | Ja |
| Låddjup | 200 mm |
| Produkttyp | Diskho med Blandare |
