Diskho Nordic Tech Titan 73 KHX Nickel med Köksblandare Steel Equip Shadow
19 419 kr
30 dagars prisgaranti

Titan 73 KHX Nickel med Köksblandare Steel Equip Shadow
19 419 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Disklåda Nordic Tech Titan 73 KHX Nickel med Köksblandare Steel Equip Shadow är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta för min 800 mm skåp i kombination med en stilren köksblandare från Scandtap.
Varumärke
Nordic TechBeskrivning
Disklåda Nordic Tech Titan 73 KHX Nickel med Köksblandare Steel Equip Shadow är en kraftig disklåda i 1,2 mm rostfritt stål med snyggt borstad yta för min 800 mm skåp i kombination med en stilren köksblandare från Scandtap.
Titan 73 KHX Nickel levereras komplett med korgventil och vattenlås. Låg mellanvägg på 90 mm, 8 mm tjock. Titan har en invändig radie på 20 mm och kan installeras på alla förekommande sätt som inbyggnad, undermontering, underlimning och planlimning.
Mått Diskho
- Yttermått: 778 x 440 mm
- Innermått: 250+480 x 400 mm
- Invändig hörnradie: 20 mm
- Utvändig hörnradie: 10 mm
Köksblandare Scandtap Steel Equip är tillverkad i rostfritt stål och är en ettgreppsblandare med joystickgrepp. Med cylindriska former samt elegant och modern design så passar den in i de flesta kök. Neoperl anslutningsslang med 10 mm slät ända. Insats från Kerox. Testad och typgodkänd av SINTEF.
Mått Köksblandare
- Höjd: 388 mm
- Piputsprång: 200 mm
- Anslutning vatten: Ø10 mm
- Svängbar pip
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Mått Diskho
- Yttermått: 778 x 440 mm
- Innermått: 250+480 x 400 mm
- Invändig hörnradie: 20 mm
- Utvändig hörnradie: 10 mm
Köksblandare Scandtap Steel Equip är tillverkad i rostfritt stål och är en ettgreppsblandare med joystickgrepp. Med cylindriska former samt elegant och modern design så passar den in i de flesta kök. Neoperl anslutningsslang med 10 mm slät ända. Insats från Kerox. Testad och typgodkänd av SINTEF.
Mått Köksblandare
- Höjd: 388 mm
- Piputsprång: 200 mm
- Anslutning vatten: Ø10 mm
- Svängbar pip
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordic Tech |
| Art.Nr. | 1300 |
| Färg | Svart |
| Modell | Stor låda till höger |
| Material | Rostfritt stål |
| Montering | Infällnad/Planlimning/Underlimning/Undermontering |
| Bredd | 778 mm |
| Minsta skåpsbredd | 800 mm |
| Djup | 440 mm |
| Höjd | 160 mm |
| Tjocklek | 1,2 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Vändbar | Nej |
| Diskho | Dubbel |
| Serie | Titan |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Låddjup | 160 mm |
| Produkttyp | Diskho med Blandare |
