Diskho Smeg Alba UM45Rostfritt Stål
3 795 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Diskho Smeg Alba UM45 är en snygg och praktisk enkeldiskho till ditt hem. Smeg Alba tillhör den populära serien Alba. Det är en underbyggd diskho som maximerar arbetsytan i köket.
Varumärke
SmegBeskrivning
Diskho Smeg Alba UM45 är en snygg och praktisk enkeldiskho till ditt hem. Smeg Alba tillhör den populära serien Alba. Det är en underbyggd diskho som maximerar arbetsytan i köket.
Underbyggd diskho
En underbyggd diskho från Smeg installeras under diskbänken. På så sätt kan arbetsytan maximeras och du kan få en djupare diskho än med en planmonterad motsvarighet.
Funktioner
- Material vask: Rostfritt stål
- Mått på diskho: 45 cm
- Antal hoar: 1
- Typ: Enkelpressad vask
Estetisk linje
- Finish: Borstad
- Estetik: Universal
- Serie: Alba
- Typ av stål: AISI304
- Typ av inbyggnad: Under bänkskiva
Teknisk specifikation
- Bredd (mm): 470 mm
- Tap hole diameter: 35 mm
- Antal krokar: 4
- Typ av krokar: Krokar under bänkskiva
- Avsedd för inbyggnad i köksskåp: 60 cm
- Cutout dimension undermount (mm): 396*446 mm
Vask
- Typ av vask: Traditionell
- Mått vask, L x P x A (mm): 450 x 400 x 180 mm
- Tjocklek stål vask (mm): 0,7 mm
- Djup vask (mm): 180 mm
- Vinkelradie vask: 72 mm
- Breddavlopp vask: Ja, traditionell
- Placering avlopp vask: Sidovask
- Mått avlopp vask: 3,5"
I leveransen ingår Avloppsventil, Monteringskrokar
En underbyggd diskho från Smeg installeras under diskbänken. På så sätt kan arbetsytan maximeras och du kan få en djupare diskho än med en planmonterad motsvarighet.
Funktioner
- Material vask: Rostfritt stål
- Mått på diskho: 45 cm
- Antal hoar: 1
- Typ: Enkelpressad vask
Estetisk linje
- Finish: Borstad
- Estetik: Universal
- Serie: Alba
- Typ av stål: AISI304
- Typ av inbyggnad: Under bänkskiva
Teknisk specifikation
- Bredd (mm): 470 mm
- Tap hole diameter: 35 mm
- Antal krokar: 4
- Typ av krokar: Krokar under bänkskiva
- Avsedd för inbyggnad i köksskåp: 60 cm
- Cutout dimension undermount (mm): 396*446 mm
Vask
- Typ av vask: Traditionell
- Mått vask, L x P x A (mm): 450 x 400 x 180 mm
- Tjocklek stål vask (mm): 0,7 mm
- Djup vask (mm): 180 mm
- Vinkelradie vask: 72 mm
- Breddavlopp vask: Ja, traditionell
- Placering avlopp vask: Sidovask
- Mått avlopp vask: 3,5"
I leveransen ingår Avloppsventil, Monteringskrokar
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Smeg |
| Art.Nr. | 40068 |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Modell | Centrerad |
| Material | Rostfri plåt |
| Montering | Undermontering |
| Bredd | 470 mm |
| Djup | 420 mm |
| Höjd | 180 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Diskho | Enkel |
| Serie | Alba |
| Tillverkarens Art.Nr. | UM45 |
| Minsta skåpsbredd | 450 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Låddjup | 180 mm |
| Yta | Borstad |
| Produkttyp | Diskho |
| Vattenlås | Ja |
| EAN-nr | 8017709064570 |


