Diskho Smeg UM16
2 995 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Diskho Smeg UM16 är en snygg och praktisk enkeldiskho till ditt hem. Smeg Alba UM16 tillhör den populära serien Alba. Produkten är en underbyggd diskho som maximerar arbetsytan i köket.
Varumärke
SmegBeskrivning
Diskho Smeg UM16 är en snygg och praktisk enkeldiskho till ditt hem. Smeg Alba UM16 tillhör den populära serien Alba. Produkten är en underbyggd diskho som maximerar arbetsytan i köket.
Underbyggd diskho
En underbyggd diskho från Smeg installeras under diskbänken. På så sätt kan arbetsytan maximeras och du kan få en djupare diskho än med en planmonterad motsvarighet.
Funktioner
- Material vask: Rostfritt stål
- Mått på diskho: 16,5 cm
- Antal hoar: 1/2
- Typ: Enkelpressad vask
Estetisk linje
- Färg: Rostfritt stål
- Finish: Borstad
- Estetik: Universal
- Serie: Alba
- Typ av stål: AISI304
- Blandarhål/förborrat blandarhål: Ej stansat
- Avrinningsyta: Ja
- Typ av inbyggnad: Under bänkskiva
Teknisk specifikation
- Bredd (mm): 320 mm
- Vinkelradie öppning för inbyggnad: 80 mm
- Tap hole diameter: 35 mm
- Antal krokar: 4
- Typ av krokar: Krokar under bänkskiva
- Avsedd för inbyggnad i köksskåp: 45 cm
- Cutout dimension undermount (mm): 160x295 mm
Vask
- Typ av vask: Liten vask
- Mått vask, L x P x A (mm): 165 x 300 x 130 mm
- Tjocklek stål vask (mm): 0,7 mm
- Djup vask (mm): 130 mm
- Vinkelradie vask: 80 mm
- Placering avlopp vask: Mitt i vasken
- Mått avlopp vask: 3,5"
I leveransen ingår Avloppsventil, Monteringskrokar
En underbyggd diskho från Smeg installeras under diskbänken. På så sätt kan arbetsytan maximeras och du kan få en djupare diskho än med en planmonterad motsvarighet.
Funktioner
- Material vask: Rostfritt stål
- Mått på diskho: 16,5 cm
- Antal hoar: 1/2
- Typ: Enkelpressad vask
Estetisk linje
- Färg: Rostfritt stål
- Finish: Borstad
- Estetik: Universal
- Serie: Alba
- Typ av stål: AISI304
- Blandarhål/förborrat blandarhål: Ej stansat
- Avrinningsyta: Ja
- Typ av inbyggnad: Under bänkskiva
Teknisk specifikation
- Bredd (mm): 320 mm
- Vinkelradie öppning för inbyggnad: 80 mm
- Tap hole diameter: 35 mm
- Antal krokar: 4
- Typ av krokar: Krokar under bänkskiva
- Avsedd för inbyggnad i köksskåp: 45 cm
- Cutout dimension undermount (mm): 160x295 mm
Vask
- Typ av vask: Liten vask
- Mått vask, L x P x A (mm): 165 x 300 x 130 mm
- Tjocklek stål vask (mm): 0,7 mm
- Djup vask (mm): 130 mm
- Vinkelradie vask: 80 mm
- Placering avlopp vask: Mitt i vasken
- Mått avlopp vask: 3,5"
I leveransen ingår Avloppsventil, Monteringskrokar
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Smeg |
| Art.Nr. | 42449 |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Modell | Centrerad |
| Material | Rostfri plåt |
| Montering | Undermontering |
| Bredd | 320 mm |
| Djup | 185 mm |
| Höjd | 130 mm |
| Hål för Blandare | Nej |
| Diskho | Enkel |
| Serie | Alba |
| Tillverkarens Art.Nr. | UM16 |
| Minsta skåpsbredd | 450 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Låddjup | 130 mm |
| Yta | Borstad |
| Produkttyp | Diskho |
| Vattenlås | Ja |
| EAN-nr | 8017709064549 |


