Köksblandare Mora INXX II med Utdragbar PipSvart, med diskmaskinsanslutning
Rek. pris 9 050 kr
7 247 kr
6 372 krSpara 12 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart Matt
Diskmaskinsavstängning:
Ja

INXX II med Utdragbar Pip
Svart, med diskmaskinsanslutning
6 372 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-29
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Köksblandare Mora INXX II med Utdragbar Pip har en tålig yta som skapar en modern form till ett elegant, lyxigt kök. Blandaren har ett utdragbart munstycke som enkelt skiftas mellan vanlig vattenstråle och dusch – och återgår till normal stråle när vattnet stängs av.
Varumärke
MoraBeskrivning
Köksblandare Mora INXX II med Utdragbar Pip har en tålig yta som skapar en modern form till ett elegant, lyxigt kök. Blandaren har ett utdragbart munstycke som enkelt skiftas mellan vanlig vattenstråle och dusch – och återgår till normal stråle när vattnet stängs av.
Den har integrerad diskmaskinsavstängning för största trygghet. Den elektroniska diskmaskinsavstängningen är diskret placerad och stänger av vattenförsörjningen till diskmaskinen efter 4 eller 12 timmar.
Egenskaper
- Utdragbart munstycke med två strålbilder (normal och sköljstråle)
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft PEX®, anslutning G3/8
- Svängbar pip 130°, anpassningsbar för olika diskhoar
- Med integrerad elektronisk diskmaskinsavstängning, stänger automatisk efter 4 eller 12 timmar
- Återströmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
- Hålmått Ø34-37 mm
Egenskaper
- Utdragbart munstycke med två strålbilder (normal och sköljstråle)
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft PEX®, anslutning G3/8
- Svängbar pip 130°, anpassningsbar för olika diskhoar
- Med integrerad elektronisk diskmaskinsavstängning, stänger automatisk efter 4 eller 12 timmar
- Återströmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
- Hålmått Ø34-37 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Mora |
| Art.Nr. | 8312037 |
| Färg | Svart Matt |
| Diskmaskinsavstängning | Ja |
| Höjd | 388 mm |
| Piputsprång | 220 mm |
| Serie | INXX II |
| Bottenventil | Nej |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Tillverkarens Art.Nr. | 272041.12CA |
| Material | Mässing |
| Produkttyp | Köksblandare |
| Bredd | 106 mm |
| Längd | 220 mm |
| Handdusch | Ja |
| Anslutning Vatten | G3/8 |
| RSK-nr | 8312037 |
| EAN-nr | 7391887267468 |


