Köksblandare Mora INXX II med Utdragbar PipKrom, utan diskmaskinsanslutning
Rek. pris 5 817 kr
4 659 kr
4 398 krSänkt pris!Spara 261 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Krom
Diskmaskinsavstängning:
Nej

INXX II med Utdragbar Pip
Krom, utan diskmaskinsanslutning
4 398 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Köksblandare Mora INXX II med Utdragbar Pip har en tålig yta som skapar en modern form till ett elegant, lyxigt kök. Blandaren har ett utdragbart munstycke som enkelt skiftas mellan vanlig vattenstråle och dusch – och återgår till normal stråle när vattnet stängs av.
Varumärke
MoraBeskrivning
Köksblandare Mora INXX II med Utdragbar Pip har en tålig yta som skapar en modern form till ett elegant, lyxigt kök. Blandaren har ett utdragbart munstycke som enkelt skiftas mellan vanlig vattenstråle och dusch – och återgår till normal stråle när vattnet stängs av.
Egenskaper
- Utdragbar handdusch med två strålbilder (normal och sköljstråle)
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr
- Eco (energi- och vattenbesparande konstantflöde, 5,9 l/min vid 3 bar)
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft PEX®, anslutning 3/8
- Svängbar pip 130°, anpassningsbar för olika diskhoar
- Återströmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
- Hålmått Ø34-37 mm
- Utdragbar handdusch med två strålbilder (normal och sköljstråle)
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr
- Eco (energi- och vattenbesparande konstantflöde, 5,9 l/min vid 3 bar)
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft PEX®, anslutning 3/8
- Svängbar pip 130°, anpassningsbar för olika diskhoar
- Återströmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
- Hålmått Ø34-37 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Mora |
| Art.Nr. | 8312034 |
| Färg | Krom |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Höjd | 388 mm |
| Piputsprång | 220 mm |
| Serie | INXX II |
| Bottenventil | Nej |
| Tillverkarens Art.Nr. | 272031.CA |
| Bredd | 106 mm |
| Längd | 220 mm |
| Handdusch | Ja |
| Anslutning Vatten | G3/8 |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Material | Mässing |
| Produkttyp | Köksblandare |
| RSK-nr | 8312034 |
| EAN-nr | 7391887267277 |



