



Köksblandare MoraINXX II med Utdragbar PipSvart, utan diskmaskinsanslutning
Rek. pris 7 756 kr
!
6 211 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Färg
Diskmaskinsavstängning

INXX II med Utdragbar Pip
Svart, utan diskmaskinsanslutning6 211 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Köksblandare Mora INXX II med Utdragbar Pip har en tålig yta som skapar en modern form till ett elegant, lyxigt kök. Blandaren har ett utdragbart munstycke som enkelt skiftas mellan vanlig vattenstråle och dusch – och återgår till normal stråle när vattnet stängs av.
Egenskaper
- Utdragbar handdusch med två strålbilder (normal och sköljstråle)
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr
- Eco (energi- och vattenbesparande konstantflöde, 5,9 l/min vid 3 bar)
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft PEX®, anslutning 3/8
- Svängbar pip 130°, anpassningsbar för olika diskhoar
- Återströmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
- Hålmått Ø34-37 mm
- Utdragbar handdusch med två strålbilder (normal och sköljstråle)
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr
- Eco (energi- och vattenbesparande konstantflöde, 5,9 l/min vid 3 bar)
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft PEX®, anslutning 3/8
- Svängbar pip 130°, anpassningsbar för olika diskhoar
- Återströmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
- Hålmått Ø34-37 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Mora |
|---|---|
| Art.Nr. | 272031.12CA |
| Färg | Svart Matt |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Höjd | 388 mm |
| Piputsprång | 220 mm |
| Serie | INXX II |
| Bottenventil | Nej |
| Tillverkarens Art.Nr. | 272031.12CA |
| Längd | 220 mm |
| Handdusch | Ja |
| Bredd | 106 mm |
| Anslutning Vatten | G3/8 |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Material | Mässing |
| Typ | Köksblandare |
| RSK-nr | 8312035 |
| EAN-nr | 7391887267079 |
