Köksblandare 9000 med Självstängande HandduschUtan Diskmaskinsavstängning
4 921 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

FM Mattsson 9000 för köket, har en harmonisk och tidlös design. Den har hetvattenspärr, justerbar flödesbegränsning, mjukstängning och keramisk tätning som standard vilket tar bort såväl risken för brännskador, som skadliga tryckstötar i rören. Dess omtanke om sin användare och populära design har gjort den till Sveriges mest köpta blandare sedan många år.
Varumärke
FM MattssonBeskrivning
FM Mattsson 9000 för köket, har en harmonisk och tidlös design. Den har hetvattenspärr, justerbar flödesbegränsning, mjukstängning och keramisk tätning som standard vilket tar bort såväl risken för brännskador, som skadliga tryckstötar i rören. Dess omtanke om sin användare och populära design har gjort den till Sveriges mest köpta blandare sedan många år.
Övrigt:
- Mjukstängande med keramisk avstängning
- Med självstängande handdusch, genomföringshylsa och slang
- Med pipen svängbar 110°
- För hål i bänk Ø32 mm
- Slang: 1,5 m
- Mjukstängande med keramisk avstängning
- Med självstängande handdusch, genomföringshylsa och slang
- Med pipen svängbar 110°
- För hål i bänk Ø32 mm
- Slang: 1,5 m
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
| Art.Nr. | 9105-1000 |
| Färg | Krom |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Höjd | 135 mm |
| Serie | 9000 |
| Piputsprång | 250 mm |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Produkttyp | Köksblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| RSK-nr | 8308875 |
| EAN-nr | 7319049105083 |

