Köksblandare Blanco TradonKrom
6 695 kr
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
DiskmedelspumpDiskmedelspump Blanco Lato Krom
1 195 krTillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Köksblandare Blanco Tradon är en stilren engreppsblandare i klassiskt utförande med keramisk tätning. Kranhål, diameter: 35 mm. Svängradie: 360 grader.
Varumärke
BlancoBeskrivning
Köksblandare Blanco Tradon är en stilren engreppsblandare i klassiskt utförande med keramisk tätning. Kranhål, diameter: 35 mm. Svängradie: 360 grader.
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Blanco produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan av med rikligt med vatten.
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Blanco produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan av med rikligt med vatten.
Egenskaper
| Varumärke | Blanco |
| Art.Nr. | 515990 |
| Färg | Krom |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Höjd | 273 mm |
| Serie | Tradon |
| Piputsprång | 236 mm |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Håltagningsmått | 35 mm |
| Produkttyp | Köksblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| EAN-nr | 4020684469005 |


