Köksblandare Mora MMIX K2med diskmaskinsavst
3 749 kr
30 dagars prisgaranti
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Köksblandare MMIX K2 från Mora. Mora MMIX kombinerar en formskön och ergonomisk design med en energieffektiv insida. Designen präglas av en smeksamt böljande geometri och förmedlar en tidlös och sammanhängande stil över hela serien. Vårt unika miljökoncept EcoSafe™ ligger till grund för utvecklingsarbetet och bidrar till låg energiförbrukning och långsiktig miljöhänsyn.
Varumärke
MoraBeskrivning
Köksblandare MMIX K2 från Mora. Mora MMIX kombinerar en formskön och ergonomisk design med en energieffektiv insida. Designen präglas av en smeksamt böljande geometri och förmedlar en tidlös och sammanhängande stil över hela serien. Vårt unika miljökoncept EcoSafe™ ligger till grund för utvecklingsarbetet och bidrar till låg energiförbrukning och långsiktig miljöhänsyn.
Övrigt:
- ESS (Energisparsystem)
- Mjukstängning med keramisk tätning
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr
- Eco (Energi- och vattenbesparande strålsamlare 9 l/min)
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft-PEX®
- Svängbar pip 110°
- Håltagning Ø32-35 mm
- ESS (Energisparsystem)
- Mjukstängning med keramisk tätning
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr
- Eco (Energi- och vattenbesparande strålsamlare 9 l/min)
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft-PEX®
- Svängbar pip 110°
- Håltagning Ø32-35 mm
Dokument
Recensioner
Elisabet AVerifierad köpare
för 2 år sedanSnyggast disign är det
+ Skvätter inte över hela diskbäbnken
- Ingen
Egenskaper
| Varumärke | Mora |
| Art.Nr. | 732250 |
| Färg | Krom |
| Diskmaskinsavstängning | Ja |
| Höjd | 157 mm |
| Serie | MMIX |
| Funktion | Ecosafe, ESS |
| Piputsprång | 218 mm |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Produkttyp | Köksblandare |
| Flöde | Eco 9 l/min |
| Svängbar Pip | Ja |
| RSK-nr | 8318166 |
| EAN-nr | 7391887234378 |

