Köksblandare Scandtap Steel Access med Utdragbar Pip
fr.4 993 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Steel Access med Utdragbar Pip
4 993 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Köksblandare Scandtap Steel Access är tillverkad i rostfritt stål och är en ettgreppsblandare med hög samt utdragbar pip som underlättar arbetet i köket. Med cylindriska former samt elegant och modern design så passar den in i de flesta kök.
Varumärke
ScandtapBeskrivning
Köksblandare Scandtap Steel Access är tillverkad i rostfritt stål och är en ettgreppsblandare med hög samt utdragbar pip som underlättar arbetet i köket. Med cylindriska former samt elegant och modern design så passar den in i de flesta kök.
Installation
Rekommenderad håltagning i bänkskiva: 80 mm från vägg/stänkskydd till centrum av hålet. För närmare avstånd från vägg finns korta handtag som Blandarhandtag Scandtap Short Bar.
Rengöring
- Rekommenderas att behandla med Stainless Steel Polish efter installation så fingeravtryck, kalk, fett och andra orenheter inte får fäste. Bör göras var tredje månad.
- Undvik att rengöra med material eller rengöringsmedel som har slipande effekt.
- I kalkrika områden rekommenderas att regelbundet avlägsna kalk från strålsamlaren med fingret. För ordentlig kalkrengöring: Ta loss strålsamlaren och lägg i varmt vatten tillsammans med en fjärdedels mängd hushållsättika (max 12%) i 10 minuter- 2 timmar (beroende på kalkmängd). Skölj sedan av den i rent vatten och sätt tillbaka den i blandaren. Se sprängskiss för strålsamlarens placering.
Rekommenderad håltagning i bänkskiva: 80 mm från vägg/stänkskydd till centrum av hålet. För närmare avstånd från vägg finns korta handtag som Blandarhandtag Scandtap Short Bar.
Rengöring
- Rekommenderas att behandla med Stainless Steel Polish efter installation så fingeravtryck, kalk, fett och andra orenheter inte får fäste. Bör göras var tredje månad.
- Undvik att rengöra med material eller rengöringsmedel som har slipande effekt.
- I kalkrika områden rekommenderas att regelbundet avlägsna kalk från strålsamlaren med fingret. För ordentlig kalkrengöring: Ta loss strålsamlaren och lägg i varmt vatten tillsammans med en fjärdedels mängd hushållsättika (max 12%) i 10 minuter- 2 timmar (beroende på kalkmängd). Skölj sedan av den i rent vatten och sätt tillbaka den i blandaren. Se sprängskiss för strålsamlarens placering.
Dokument
Recensioner
Teresé PVerifierad köpare
för 2 år sedanSnygg, funktionell, prisvärd
Egenskaper
| Varumärke | Scandtap |
| Färg | Amber, Original, Sand, Shadow |
| Diskmaskinsavstängning | Ja, Nej |
| Höjd | 402 mm |
| Piputsprång | 233 mm |
| Serie | Access |
| Yta | Borstad |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Material | Rostfritt stål |
| Produkttyp | Köksblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| Håltagningsmått | 35 mm, 38 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 30045, 30046, 30048 |

