Köksblandare Tapwell EVO 186Krom
FRI FRAKT
Rek. pris 7 995 kr
5 846 kr
5 836 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Krom

EVO 186
Krom
5 836 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Köksblandare Tapwell EVO 186 Professional är en exklusiv ettgreppsblandare med joystickgrepp som finns att köpa i krom och borstad krom. Drar du loss munstycket från hållaren kan den använda som en handdusch som dessutom har två knappar för två olika strå
Varumärke
TapwellBeskrivning
Köksblandare Tapwell EVO 186 Professional är en exklusiv ettgreppsblandare med joystickgrepp som finns att köpa i krom och borstad krom. Drar du loss munstycket från hållaren kan den använda som en handdusch som dessutom har två knappar för två olika strå
När det gäller Tapwells armaturer finns det också några ord att säga om materialvalen, den funktionella kvalitén och designen: vi lägger all tillverkning i Italien, som är världsledande när det gäller teknik, material och design. Tillsammans med Tapwells stora kännedom om svenska byggnormer, installationsmetoder och konsumentönskemål – och vår förmåga att översätta dessa i tydliga kravspecifikationer – kan resultatet bara bli ett: hög kvalitet och innovativ design till bra priser.
Teknisk data
- Testtryck max 1600 kPa.
- Arbetstryck 50-1000 kPa.
- Kallvatten min 5°C max 25°C.
- Varmvatten min 50°C max 80°C.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Teknisk data
- Testtryck max 1600 kPa.
- Arbetstryck 50-1000 kPa.
- Kallvatten min 5°C max 25°C.
- Varmvatten min 50°C max 80°C.
Installation
Vid installation måste ledningarna fram till blandarna renspolas innan montering.
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Ytan tål inte basiska, sura, kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Tapwell |
| Art.Nr. | 514216 |
| Färg | Krom |
| Diskmaskinsavstängning | Ja |
| Höjd | 500 mm |
| Piputsprång | 230 mm |
| Serie | EVO |
| Anslutning | G 3/8 |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| Typ | Köksblandare |
| Anslutning Vatten | 3/8" |
| Tillverkarens Art.Nr. | 4230285 |
| Material | Mässing |
| EAN-nr | 8020913532537 |


