
Köksblandare WesterbergsCiconia Nexus med Diskmaskinsavstängning
Nyhet
fr.2 995 kr
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Westerbergs Ciconia är en stilren köksblandare med mjukt rundade former och praktisk diskmaskinsavstängning, designad för att passa lika bra i kök som tvättstuga. Den är tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål och utrustad med en svängbar pip som underlättar arbetet vid både disk- och tvättho.
Varumärke
Beskrivning
Westerbergs Ciconia är en stilren köksblandare med mjukt rundade former och praktisk diskmaskinsavstängning, designad för att passa lika bra i kök som tvättstuga. Den är tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål och utrustad med en svängbar pip som underlättar arbetet vid både disk- och tvättho.
Standardinställningen begränsar svängradien till 110° för att ge ökad kontroll i vardagen, men den kan enkelt justeras till 360° vid behov.
Ciconia monteras enkelt utan verktyg, vilket gör installationen både snabb och smidig. Blandaren finns i flera kulörer för att harmonisera med övrig inredning, och skapa ett enhetligt och stilrent uttryck.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till köket finns i samma kulörer. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs – One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulör
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål
- Köksblandare med diskmaskinsavstängning
- Vridbar pip
- Vridstopp 110° eller utan stopp (360°)
- Enkel montering
- EN-Standard: EN817
- Vattenflöde: 8l/min (3 bar)
- Hålmått (mm): 32-35
- Höjd till pip (mm): 230
Ciconia monteras enkelt utan verktyg, vilket gör installationen både snabb och smidig. Blandaren finns i flera kulörer för att harmonisera med övrig inredning, och skapa ett enhetligt och stilrent uttryck.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till köket finns i samma kulörer. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs – One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulör
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål
- Köksblandare med diskmaskinsavstängning
- Vridbar pip
- Vridstopp 110° eller utan stopp (360°)
- Enkel montering
- EN-Standard: EN817
- Vattenflöde: 8l/min (3 bar)
- Hålmått (mm): 32-35
- Höjd till pip (mm): 230
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
|---|---|
| Art.Nr. | 20030300W |
| Färg | Blank Stål, Borstad Brons, Borstad Mässing, Borstad Rostfri, Borstad Svartkrom, Mattsvart |
| Diskmaskinsavstängning | Ja |
| Höjd | 360 mm |
| Serie | Nexus |
| Vikt | 3,5 kg |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Material | Rostfritt stål |
| Typ | Köksblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| Djup | 235 mm |
| Bredd | 137 mm |