
Köksblandare WesterbergsCiconia XL Nexus med Utdragbar Pip och Diskmaskinsavstängning
Nyhet
fr.4 495 kr
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Ciconia XL är en elegant och tidlös köksblandare i högkvalitativt rostfritt stål med diskmaskinsavstängning. Blandaren är utformad för att ge maximal flexibilitet i köket. Den höga, vridbara och utdragbara pipen gör arbetet vid ho eller dubbelho både smidigare och mer räckviddsstark, vilket är perfekt för allt från matlagning till rengöring av köksutrustning.
Varumärke
Beskrivning
Ciconia XL är en elegant och tidlös köksblandare i högkvalitativt rostfritt stål med diskmaskinsavstängning. Blandaren är utformad för att ge maximal flexibilitet i köket. Den höga, vridbara och utdragbara pipen gör arbetet vid ho eller dubbelho både smidigare och mer räckviddsstark, vilket är perfekt för allt från matlagning till rengöring av köksutrustning.
Blandaren monteras enkelt utan verktyg som ger en snabb montering. Köksblandaren Ciconia XL finns i flera kulörer.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till köket finns i samma kulörer. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs – One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulör
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål
- Elegant och tidlös köksblandare
- Hög svängbar och utdragbar pip
- Diskmaskinsavstängning
- Enkel montering
- EN-Standard: EN817
- Vattenflöde: 8l/min (3 bar)
- Hålmått (mm): 35-38
- Höjd till pip (mm): 233
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till köket finns i samma kulörer. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs – One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulör
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål
- Elegant och tidlös köksblandare
- Hög svängbar och utdragbar pip
- Diskmaskinsavstängning
- Enkel montering
- EN-Standard: EN817
- Vattenflöde: 8l/min (3 bar)
- Hålmått (mm): 35-38
- Höjd till pip (mm): 233
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
|---|---|
| Art.Nr. | 20030320W |
| Färg | Blank Stål, Borstad Brons, Borstad Mässing, Borstad Rostfri, Borstad Svartkrom, Mattsvart |
| Diskmaskinsavstängning | Ja |
| Höjd | 485 mm |
| Serie | Nexus |
| Vikt | 4 kg |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Material | Rostfritt stål |
| Typ | Köksblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| Djup | 240 mm |
| Bredd | 156 mm |