
Köksblandare WesterbergsStrix XL med Utdragbar Pip och Diskmaskinsavstängning
Nyhet
fr.4 495 kr
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Westerbergs Strix XL är en elegant köksblandare i högkvalitativt rostfritt stål, utrustad med diskmaskinsavstängning och en utdragbar pip som ger extra räckvidd i köket. Den raka formen gör att blandaren passar fint under överskåp eller framför ett fönster, samtidigt som den svängbara pipen gör arbetet vid ho eller tvättho smidigare.
Varumärke
Beskrivning
Westerbergs Strix XL är en elegant köksblandare i högkvalitativt rostfritt stål, utrustad med diskmaskinsavstängning och en utdragbar pip som ger extra räckvidd i köket. Den raka formen gör att blandaren passar fint under överskåp eller framför ett fönster, samtidigt som den svängbara pipen gör arbetet vid ho eller tvättho smidigare.
Strix XL blandare monteras enkelt utan verktyg, vilket gör det lätt att montera blandaren. PVD- ytbehandling för hållbar nyans. Köksblandaren finns i flera kulörer och harmonierar snyggt med både moderna och klassiska köksmiljöer.
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där kökets produkter finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs – One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulör
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål
- Utdragbar pip för ökad räckvidd
- Diskmaskinsavstängning
- Rak form – passar under överskåp eller fönster
- Utdragbar, svängbar pip
- Enkel montering
- EN-Standard: EN817
- Vattenflöde: 8l/min (3 bar)
- Hålmått (mm): 35-38
- Höjd till pip (mm): 260
Om Nexus
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där kökets produkter finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs – One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulör
- Tillverkad i högkvalitativt rostfritt stål
- Utdragbar pip för ökad räckvidd
- Diskmaskinsavstängning
- Rak form – passar under överskåp eller fönster
- Utdragbar, svängbar pip
- Enkel montering
- EN-Standard: EN817
- Vattenflöde: 8l/min (3 bar)
- Hålmått (mm): 35-38
- Höjd till pip (mm): 260
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
|---|---|
| Art.Nr. | 20030350W |
| Färg | Blank Stål, Borstad Brons, Borstad Mässing, Borstad Rostfri, Borstad Svartkrom, Mattsvart |
| Diskmaskinsavstängning | Ja |
| Höjd | 446 mm |
| Serie | Nexus |
| Vikt | 4 kg |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Material | Rostfritt stål |
| Typ | Köksblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| Djup | 260 mm |
| Bredd | 156 mm |