Förspolningsblandare FM Mattsson 9000 med Vingrattar
5 363 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Förspolningsblandare FM Mattsson 9000 med Vingrattar är en tryckbalanserad förspolningsblandare med termostatfunktion. Blandaren har en längre svängbar pip och greppvänliga vingrattar.
Varumärke
FM MattssonBeskrivning
Förspolningsblandare FM Mattsson 9000 med Vingrattar är en tryckbalanserad förspolningsblandare med termostatfunktion. Blandaren har en längre svängbar pip och greppvänliga vingrattar.
Övrigt
- Med typgodkända backventiler
- Piputsprång från vägg: 410 mm
- Duschanslutning utsprång från vägg: 70 mm
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.
- Med typgodkända backventiler
- Piputsprång från vägg: 410 mm
- Duschanslutning utsprång från vägg: 70 mm
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
| Art.Nr. | 9265-5000 |
| Färg | Krom |
| Diskmaskinsavstängning | Nej |
| Höjd | 210 mm |
| Serie | 9000E |
| Funktion | Termostat |
| Piputsprång | 350 mm |
| CC-mått | 160 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Produkttyp | Köksblandare |
| Svängbar Pip | Ja |
| RSK-nr | 8342061 |
| EAN-nr | 7319049265046 |

