Golvmangel Cylinda GM 800
29 719 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En rejäl och stadig golvmangel med hög kapacitet och en valsbredd på 80 cm. Kallmangeln har lättmetallvalsar, en 250 cm lång mangelduk samt är utrustad med en praktisk avställningsyta där du kan placera dina textiler. Är försedd med fingerskyddande manövergrind för att undvika att fingrar kläms.
Varumärke
CylindaBeskrivning
En rejäl och stadig golvmangel med hög kapacitet och en valsbredd på 80 cm. Kallmangeln har lättmetallvalsar, en 250 cm lång mangelduk samt är utrustad med en praktisk avställningsyta där du kan placera dina textiler. Är försedd med fingerskyddande manövergrind för att undvika att fingrar kläms.
Övrigt
- Rullbredd: 780 cm
- Rulldiameter: 10,8 cm
- Mangeltryck: 400 kp/cm²
- Rullbredd: 780 cm
- Rulldiameter: 10,8 cm
- Mangeltryck: 400 kp/cm²
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Cylinda |
| Art.Nr. | 9206016 |
| Färg | Antracit |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 450 mm |
| Utförande | Fristående |
| Höjd | 1030 mm |
| Effekt/prestanda | 80 W |
| Produkttyp | Golvmangel |
| Bredd | 1060 mm |
| EAN-nr | 7392186303895 |
